Yükleniyor...

Standard Chartered, Avrupa’da Kurumlara Yönelik Kripto Para Platformu Başlatacak

Standard Chartered birimi ve dijital varlık platformu OSL'nin ana şirketi, Avrupa'daki kurumsal ve tüzel müşteriler için bir dijital varlık komisyonculuğu ve alım satım platformu oluşturmak için bir girişim kurduklarını söyledi.

standard chartered avrupada kurumlara yonelik kripto para platformu baslatacak

Standard Chartered birimi ve dijital varlık platformu OSL’nin ana şirketi, Avrupa’daki kurumsal ve tüzel müşteriler için bir dijital varlık komisyonculuğu ve alım satım platformu oluşturmak için bir girişim kurduklarını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Standard Chartered’ın inovasyon ve girişimler birimi olan SC Ventures ile BC Technology Group arasındaki girişimin, düzenleyici kurumların onayına tabi olarak 4. çeyrekte başlatılması hedefleniyor.

BC Group Bilişim Kurulu Başkanı Usman Ahmad yeni şirketin CEO’su olurken, SC Ventures’tan Nick Philpott COO olacak. Girişim, OSL’nin dijital varlık teknolojisini Standard Chartered’ın küresel bağlantıları ve ağ ve aracılık deneyimi ile birleştirecek. 

Başlangıçta Avrupa pazarını hedefleyen İngiltere merkezli şirket, kurumsal trader’ları pazarlardaki karşı taraflara bağlamaya çalışacak ve Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıklardaki likidite havuzlarına erişim sağlayacak.

Aralık 2020’de SC Ventures, Northern Trust ile dijital varlıklar için kurumsal düzeyde bir saklama çözümü olan Zodia Custody’yi başlatmak için bir girişim duyurmuştu. Şirket ayrıca blokzinciri teknolojisi sağlayıcısı Metaco’ya yatırım yaptı ve sınır ötesi fon transferleri için dağıtılmış defter birlikte çalışabilirliğini keşfetmek için Bank of Thailand ve Hong Kong Para Otoritesi ile birlikte çalışıyor.

OSL, kurumlar ve profesyonel yatırımcılar için dünyanın ilk SFC lisanslı, listelenmiş, dijital varlık cüzdan sigortalı, Big-4 denetimli dijital varlık ticaret platformudur.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x