Yükleniyor...

Strateji Uzmanından 4.000 Dolarlık Altın Tahmini! Bitcoin’e de Yarayacak

Altın için yapılan iyimser bir tahmin, kripto para ile pozitif korelasyonu sayesinde Bitcoin'i de eşit derecede yükseltecek gibi görünüyor.

Strateji Uzmanindan 4.000 Dolarlik Altin Tahmini Bitcoine de Yarayacak

Altın için yapılan iyimser bir tahmin, kripto para ile pozitif korelasyonu sayesinde Bitcoin’i de eşit derecede yükseltecek gibi görünüyor.

ABD Küresel Yatırımcılar CEO’su Frank Holmes, Kitco News’e altın piyasasının bir dip oluşturduğunu söyledi. Aynı zamanda analist, Kasım ayındaki ABD seçimleri ve ikinci koronavirüs teşvik paketiyle ilgili belirsizlik korkusuna rağmen 2020’de değerli metal için  yukarı yönlü hedefini 4.000 dolar olarak belirledi. Holmes, altınla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Altın renginde gördüğünüz dip, mükemmel bir Miami sahiline benziyor.”

Holmes, “Altın yükselecek ve düşecek, 20 işlem günü, 60 işlem günü, 12 ay boyunca ölçebileceğiniz volatilite DNA’sı, Ağustos başında üç standart sapmada bir düzeltme zamanı hakkında konuştuğumuzda yükseldi. 20 işlem gününden fazla. Şimdi bir standart sapma düşüşü oldu” ifadelerini kullandı.

Açıklama, altının yüksek kar alma ve anti-riskli ABD doları için yenilenen tekliflerin ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.000 doların üzerine çıkma girişimlerini sürdürdüğü sırada geldi. Ancak Holmes, altın talebinin dünya çapında daha da artmasını bekliyordu.

Makro strateji uzmanı, Hindistan’da tipik olarak her yıl Ekim ayından sonra zirveye çıkan düğünlerden bahsetti ve böylece altın yapımı süs eşyaları ve mücevherler için teklifleri artırdı. Dahası, Diwali Hindu festivali talebi Ekim ve Kasım ayları boyunca artırıyor. Bu durum Noel ve Çin Yeni Yılı sırasında da ivme kazanıyor. Holmes, “Altın tüketimi için hayırlı bir zaman ve en çok da kişi başına düşen GSYİH büyümesiyle bağlantılı” diyor.

ABD Başkanlık Seçimi ve Altın

Fiziksel altın için beklenen talep ve bunun vadeli işlem hisse senetleri üzerindeki potansiyel etkisi, ABD başkanlık seçimlerinin ortaya çıkardığı riskleri dengeliyor. Altın, Bitcoin ve borsalar, Başkan Trump’ın Demokrat rakibi Joe Biden’ın kazanması durumunda seçim sonucunu reddetmekle tehdit ettiği tweetine olumsuz tepki gösterdi.

Trump, yatırımcıları seçim çevresinde daha yüksek piyasa oynaklığı beklentileriyle boğuşurken bırakarak “seçmen sahtekarlığından” şüpheleniyordu. Sonuç olarak, bazıları nakit güvenliğine girerek daha riskli varlıkların azalmasına neden oldu.bitcoin altin

Bununla beraber Bitcoin ve altın neredeyse birlikte düştü. Ancak altın, son zamanlarda kripto para birimine öncü bir gösterge olarak hizmet etti. XAU/USD’deki bir artış/düşüş, tipik olarak BTC/USD’de benzer bir fiyat hareketini takip etti. Bitcoin trader’ları altın eğilimini gördü, çünkü değerli yatırım aracı, yatırımcıların riskten kaçınma duyarlılığını ölçmek için bir barometre görevi görüyor.

Bitcoin 12.500 Doları Görebilir

Holmes, altın için 4.000 dolarlık fiyat hedefi konusunda haklıysa, o zaman Bitcoin’in yukarı yönlü bir trend izlediği görülebilir. Bu, kripto para birimi için 2020 boyunca geçemediği bir seviye olan 12.500 doların üzerinde bir kırılma anlamına gelir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner