Yükleniyor...

[SUNUM]: Bitcoin: Paranın İnterneti | Winklevoss Capital

Harvard öğrencilerine özel bir ağ (HarvardConnection -daha sonraki ismi ConnectU-) kurmak isteyen ve daha sonra bu fikirlerini Mark Zuckerberg'e kaptırıp, bir nevî Facebook'un temellerini atan Winklevoss ikizleri (Cameron - Tyler Winklevoss), Bitcoin ekosistemindeki herkes tarafından takip edilen ve Bitcoin'in en büyük destekçisi olan iki girişimci ve yatırımcı.

winklevoss capital bitcoin presentation

Harvard öğrencilerine özel bir ağ (HarvardConnection -daha sonraki ismi ConnectU-) kurmak isteyen ve daha sonra bu fikirlerini Mark Zuckerberg’e kaptırıp, bir nevî Facebook’un temellerini atan Winklevoss ikizleri (Cameron – Tyler Winklevoss), Bitcoin ekosistemindeki herkes tarafından takip edilen ve Bitcoin’in en büyük destekçisi olan iki girişimci ve yatırımcı.

Winklevoss ikizleri, Bitcoin ortaya çıktığından bu yana yaptıkları konferanslar ve eğitimler ile yatırımcıları ve girişimcileri Bitcoin hakkında bilgilendirmeye çalıştılar. Bitcoin’in Kasım 2013’te yakaladığı ivmeden önce (17 Eylül, 2013), Value Investor’s Congress (VIC)’te verdikleri konferans ile piyasadaki büyük yatırımcılara ve girişimcilere Bitcoin’in temellerini, protokolün içerdiği uygulamaları (decentralized, open-source, peer-to-peer) ve Bitcoin’e yatırımın uzun vadede nasıl değerli olacağını hazırladıkları sunum ile anlatmışlardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz gün bu konferansta yaptıkları sunumu Winklevoss Capital web sayfasında yayınlayan Cameron Winklevoss, sunum öncesi şunları belirtiyor:

“Sunumu yaptığımız gün Bitcoin fiyatı $132.27 idi. Dün ise akşam saatlerinde Bitcoin fiyatı $432.26 seviyesindeydi. Reddit AMA’da da belirttiğim üzere, genellikle fiyat hakkında çok konuşmayı sevmiyorum. (Kuşkusuz burada kendi kuralımı bozuyorum.) Çoğu gün fiyatı takip etmiyorum bile, fakat bu sunum kapsamında ve bu yılın analizini yapmak için bence fiyatı kontrol etmeye değer. Roma bir günde inşa edilmedi, ve Bitcoin de bir günde inşa edilmeyecek. Fakat ben, Bitcoin’in yatırım ve teknoloji alanındaki değerinin uzun vadede yükselme eğilimi gösterdiğini düşünüyorum.

Geçen seneki yükseliş ve düşüşlere rağmen, – ki bu dönemde bir çok gelişme yaşandı. Bunlardan en önemlileri Silk Road tutuklaması, Kasım’daki $1000 seviyesine yükselen fiyat (uzun süredir Mt.Gox trade botlarının buna neden olduğu konusunda araştırma yapılıyor.), Şubat 2014’teki Mt.Gox’un çöküşü, NYDFS’nin Bitcoin düzenleme çalışmaları (BitLicense) ve PayPal’in Bitcoin ile ilgili açıklaması– Bitcoin fiyatı geçen senenin yaklaşık 3-4 kat üzerinde.”

 Winklevoss ikizlerinin güncel bilgiler ile de donatılmış olan 17 Eylül, 2013 tarihli sunuma aşağıda ulaşabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x