SVB'ye En Çok Para Yatıranlar Arasında Circle ve Sequoia Capital Bulunuyor • Coinkolik
Yükleniyor...

SVB’ye En Çok Para Yatıranlar Arasında Circle ve Sequoia Capital Bulunuyor

Bloomberg'in bir raporu Silicon Valley Bank'e en çok para yatıran şirketlere ulaştı.

silicon valley

Bloomberg’in bir raporu Silicon Valley Bank’e en çok para yatıran şirketlere ulaştı.

Bloomberg’in raporu başarısızlık yaşayan Silicon Valley Bank‘e (SVB) en çok fon yatıran şirketleri açıkladı. Bu şirketler arasında Circle ve Squoia Capital bulunuyor.

SVB’ye En Çok Para Yatıran Firmalara Ulaşıldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg raporuna göre, Silicon Valley Bank (SVB) bünyesinde en çok para yatıranlar arasında Circle ve Sequoia Capital gibi şirketler bulunuyor. Mart ayında yaşanan SVB’nin çökmesiyle ilgili belgelere dayanan rapora göre, Circle ve Sequoia gibi şirketlerin milyarlarca dolarlık mevduatları FDIC (Federal Mevduat Sigorta Kurumu) tarafından kapsama alındı.

SVB‘nin çöküşü sonrasında Federal Rezerv, FDIC ile işbirliği yaparak hem sigortalı hem de sigortasız mevduat sahiplerini koruma altına alacağını duyurdu. Circle’ın yaklaşık 3,3 milyar dolar, Sequoia’nın ise yaklaşık 1 milyar dolarlık mevduata sahip olduğu belirtiliyor.

silicon

SVB’nin çöküşü ve ardından Signature Bank’ın da iflas etmesi, ABD’deki düzenleyicilerin mevduat sigortasını ele alma şekline ışık tuttu. Federal Rezerv, FDIC ve Hazine Bakanlığı, SVB ve Signature mevduatlarını sistematik risk istisnası kapsamında değerlendirdiklerini belirtse de, sigorta limitini artırmayı araştırdıkları bildirildi.

SVB’nin çöküşüyle birlikte Circle, bankayla yaklaşık 3,3 milyar dolarlık risk taşıdığını doğruladı ve kısa bir süreliğine USD Coin’i ABD dolarına sabitlemekten vazgeçti. Ancak Haziran ayında, stablecoin ihraççısı Arbitrum ağında USDC’nin yerel bir sürümünü başlatmayı planladığını duyurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x