Yükleniyor...

Taht Savaşları: 2021 Yılında Tether mı Ethereum mu Önde Olacak?

Bloomberg'in yeni bir raporu, Tether'in 2021'in sonunda Ethereum'un piyasa değerini geçeceğini tahmin ediyor.

Tether Piyasa Degeri ile 2021de Ethereuma Rakip Olabilir mi

Bloomberg’in yeni bir raporu, Tether’in 2021’in sonunda Ethereum’un piyasa değerini geçeceğini tahmin ediyor. Rapor, sınırlı arzı nedeniyle BTC’nin fiyatının da 2025 yılına kadar 100.000 dolara yükselmesini öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni bir rapor, Tether’in piyasa kapitalizasyonunun gelecek yılın sonunda Ethereum’u geçebileceğini ve bunun da stabilcoin’ler ve Merkez Bankası destekli dijital para birimlerinin (CBDC’ler) daha fazla benimsenmesine yol açacağını iddia ediyor.

Bloomberg’in 2020’nin 4. çeyreği için yayınladığı Crypto Outlook raporuna göre, Tether büyük olasılıkla 2021’de en büyük ikinci piyasa değeri için Ethereum’un yerini alacak.

Kıdemli Emtia stratejisti ve yazıda belirtilen raporun yazarı Mike McGlone, şu anda 43 milyar dolardan fazla değerde olmasına rağmen, Ethereum’un “durgun piyasa değeri” ne sahip olduğundan bahsediyor.

Rapor yatırımcıların merkezi olmayan finans ürünlerine (DeFi) ilgisi nedeniyle yaz boyunca yaşadığı patlamadan önce Ethereum’un; 2019 ve 2020’nin büyük bölümünde piyasa değerinin 30 milyar doların altında kaldığını belirtiyor.

Ethereum ile karşılaştırıldığında McGlone, USDT’nin 2017’de başlayan istikrarlı büyüme modelini sürdüreceğini tahmin ediyor. Stabilcoin 2020’de yüzde 280’den fazla arttı ve yılın başında 4,1 milyar dolardan Ekim ayı itibarıyla 15,7 milyar dolara yükseldi.

Raporda şu ifadeler kullanılıyor:

“Tether’ın artan benimsenmesini geciktirmek için önemli bir durumun yaşanması gerekiyor. Mevcut eğilimler devam ederse, Tether’in piyasa değeri önümüzdeki yıl Ethereum’u geçebilir.”

Bloomberg, Tether için büyümeyi tahmin etmenin yanı sıra, Bitcoin için yükselişi öngören bir gelecekten bahsediyor. McGlone, sınırlı olarak üretilen 21 milyon token arzının fiyat artışı için önemli bir katalizör olduğunu öne sürerek; Bitcoin fiyatının 2025 yılına kadar 100.000 dolara yükseleceğini tahmin etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x