Yükleniyor...

Temasek, FTX Yatırımlarında Sıfırlandı

Singapur'un devlet yatırım fonu Temasek, FTX şirket hisselerine yaptığı 275 milyon dolarlık yatırımında sıfırlandı.

Temasek FTX Yatirimlarinda Sifirlandi

Singapur’un devlet yatırım fonu Temasek, FTX şirket hisselerine yaptığı 275 milyon dolarlık yatırımında sıfırlandı.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olarak tabir edilen FTX, finans sektörünü sarstı. FTX’in yaşadığı iflas ile birlikte, yatırım ve yönetim şirketleri zarar bildirmeye devam ediyor. Şirketin, Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunması alacaklıları da harekete geçirdi. Birçok yatırım ve yönetim şirketi, dava süreçlerine hazırlık yapıyor. FTX’in yaşadığı çöküşten etkilenen bir diğer şirket de Temasek oldu. Singapur devlet fonu, 275 milyon dolarlık yatırımının sıfırlandığını kabul etti.

Temasek, Kripto Paraları Suçlamıyor

Yatırım şirketi Temasek, FTX hisselerinden ettiği zararı genel portföy varlıklarına göre oldukça önemsiz görüyor. Ancak, şirket bu yatırımlardan 275 milyon dolarlık bir zarar etti.

Yatırım şirketi, bu yatırımların FTX şirketine ait hisseler olduğunu dile getirdi. Şirket, FTX’e yapılan yatırımların kripto paralar başlıklı olmasına sitem etti. Yapılan açıklamada, yatırımların şirket hisselerine olduğunu ve kripto paralarda herhangi bir risklerinin olmadığı aktarıldı.

Temasek yatırımlarının, FTX International‘ın yüzde 1’ine ve FTX US‘un yüzde 1.5’una ait olduğunu açıkladı. Ayrıca şirket, tüm FTX yatırımlarının genel şirket varlık portföyünde yüzde 0.09‘luk payı olduğunu belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x