Terraform Labs'in kurucu ortağı için yasal işlemler başladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Terraform Labs’in kurucu ortağı için yasal işlemler başladı

Terraform Labs'in Güney Kore'deki kurucu ortağı için yasal işlemlerin başladığı bildirildi.

güney kore

Terraform Labs’in Güney Kore’deki kurucu ortağı için yasal işlemlerin başladığı bildirildi.

Kripto para sektörüne çöküşüyle birlikte büyük bir darber vuran Terraform Labs hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Şirketin Güney Kore’deki kurucu ortağı Shin Hyun-Seong için yasal işlemlerin başladığı öğrenildi.

Terraform Labs’in Güney Kore’deki Kurucu Ortağı Hakkında Yasal İşlemler Başladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Terraform Labs’in Güney Kore’deki kurucu ortağı Shin Hyun-Seong hakkında yasal işlemler başlatıldığı bildiriliyor. Shin’in Terra (LUNA) token’ının satışından yasadışı kazanç sağladığı iddialarıyla ilgili suçlamalarla karşı karşıya olduğu belirtiliyor.

News1 Korea’nın 10 Temmuz tarihli haberine göre, Shin ve diğer 7 şüpheli hakkındaki suçlamalarla ilgili duruşma hazırlıkları Seul Güney Bölge Mahkemesi’nde başladı. Savcılar, yatırımcıları aldatarak belirli token’ların fiyatını manipüle ettiklerini ve bu durumun 354 milyon dolardan fazla haksız kazanca neden olduğunu öne sürdüler.

terra luna

Shin’in Mayıs 2022’de token fiyatının düşmeden önce yaklaşık 118 milyon dolar değerinde LUNA sattığı iddia edildi. Ancak Shin’in avukatı, bu satışın yüksek bir fiyata gerçekleştiğini ve yasadışı yöntemlerle elde edilen bir kar olmadığını savundu. Shin’in LinkedIn profilinde, Ocak 2020’den beri Terra ile ilişkisi olmadığı belirtiliyor, ancak bu bilgiler şirketin hisse senetleri veya token’ları ile yapılan herhangi bir yatırımı içermiyor gibi görünüyor.

Terra’nın diğer kurucu ortağı Do Kwon ise Mart ayında Karadağ’da sahte seyahat belgeleri kullandığı iddiasıyla tutuklandı. Haziran ayında dört ay hapis cezasına çarptırıldı, ancak cezasını tamamladıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne veya Güney Kore’ye iade edilme riskiyle karşı karşıya kalabilir. Güney Koreli savcılar, Eylül 2022’de Kwon için ülkenin başkentinin piyasa kanunlarını ihlal ettiği iddiasıyla tutuklama emri çıkardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x