Yükleniyor...

Tesla, Elon Musk’ın Paylaşımı Nedeniyle Bir Mahkeme Celbi Daha Aldı

Tesla CEO'su Elon Musk resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar ile sık sık gündeme gelirken, Son olarak elde edilen bilgilere göre; Elon Musk’ın Twitter üzerindeki paylaşımları şirketlerinin başına sık sık bela olmaya devam ediyor.

tesla elon muskin paylasimi nedeniyle bir mahkeme celbi daha aldia

Tesla CEO’su Elon Musk resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar ile sık sık gündeme gelirken, Son olarak elde edilen bilgilere göre; Elon Musk’ın Twitter üzerindeki paylaşımları şirketlerinin başına sık sık bela olmaya devam ediyor. Son olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) İcra Kurulu Başkanı, Elon Musk’ın 2018’deki elektrikli otomobil üreticisini özel hale getirme konusundaki tweetleri üzerine ikinci bir mahkeme celbi daha aldığını açıkladı.

Tesla’ya Musk’ın 2018’deki Tweet’i Sebebiyle 2. Mahkeme Celbi

Kripto para sektöründeki yaptığı yorumlar nedeniyle sık sık adından söz ettirten Tesla CEO’su Elon Musk bu kez attığı bir tweet sebebiyle şirketi Tesla’nın 2. bir mahkeme celbi almasına neden oldu.

tesla elon muskin paylasimi nedeniyle bir mahkeme celbi daha aldias

Hatırlatmak gerekirse ilk mahkeme celbi, Musk’ın Twitter takipçilerine hisse senedi opsiyonlarındaki vergi faturalarını karşılamak için Tesla hissesinin yüzde 10’unu satıp satmayacağını sormasından günler sonra gelmişti.

Elon Musk, 2018’de şirketin avukatlarının şirket hakkında önemli bilgiler içeren tweet’leri önceden onaylamasına izin vermeyi kabul ederek düzenleyici tarafından özel tweet’leri hakkında bir dava açmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner