Tether, Piyasaya Rağmen Dikkat Çekiyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Tether, Piyasaya Rağmen Dikkat Çekiyor!

En büyük stablecoin olan Tether, düşüşlerden önceki piyasa değerini yakalamaya oldukça yakın.

tether

En büyük stablecoin olan Tether, düşüşlerden önceki piyasa değerini yakalamaya oldukça yakın.

Araştırmacılar, ticaret hacmiyle Tether arasında neredeyse hiç korelasyon olmadığını belirtiyorlar. Bu durum, baskın stablecoin olan Tether‘in etrafında belirsizlikleri artırdığını düşünüyorlar.

Uzmanlardan Tether’in Geleceği Hakkında Umutlu Yorumlar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kaiko adlı veri takipçi kuruluşunun yaptığı bir araştırma, bu yılki piyasa değerindeki artışın genel ticaret hacmiyle çok az ilişkili olduğunu gösterdi. Kaiko araştırma açıklamasında “Bu stablecoin’in asıl kullanım amacının ticaret olduğu düşünüldüğünde, bu durum şüpheli” şeklinde yorumladı.

Tether Ethereumun PoS Gecisini Destekliyor

CoinMarketCap’e göre, Tether’in dolar ile bire bir sabitlenmesini hedefleyen USDT token’ının değeri 82.9 milyar dolar. Bu miktar, geçen yılın Mayıs ayında Terra stablecoin’in çökmesiyle beraber kripto yatırımcılarının genel olarak kripto varlıklarını satması sonucunda yaklaşık olarak 83 milyar dolara ulaşmıştı. Tether’in varlıkları geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinde ise yaklaşık yüzde 20 oranında düşmüştü.

Geçmişte endüstri gözlemcileri, Tether’in bire bir sabitleme iddiasını gerçekten yeterli rezervle destekleyip desteklemediği ve rezervlerin içeriğinin ne olduğu konusunda sorular sormuşlardı. Şirket, 2021 yılında New York ile anlaşmaya vararak fonlarını getirme ve rezervler hakkında yalan söyleme konularında bir düzenlemeye gitmişti. Tether hiçbir zaman hatalı bir davranışta bulunduğunu kabul etmedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x