Yükleniyor...

Tone Vays’den 12 Aylık Bitcoin Tahmini ve Kripto Varlıklara İlginin Artması İçin Sebepler

Eski Wall Street Tüccarı Tone Vays, önümüzdeki yıl içerisinde küresel ekonomi ve Bitcoin (BTC) için tahminlerini açıkladı.

tonw vays bitcoin tahmini

Eski Wall Street Tüccarı Tone Vays, önümüzdeki yıl içerisinde küresel ekonomi ve Bitcoin (BTC) için tahminlerini açıkladı.

Vays, yaptığı açıklamada ilk olarak önümüzdeki 1 yıl içerisinde hükümetlerin koronavirüs sebebi ile zarar gören ekonomik büyüme için geniş kapsamlı önlemler alacaklarını belirtti. Bu önlemlerin en başında ise uğranılan zararı kapatmak için bazı vergi arttırımları olacağına dikkat çekti.

Buna ek olarak Avrupa Birliği’nde yer alan bazı ülkelerin Euro’yu bırakmak zorunda kalabileceğini belirten Vays, Avustralya Merkez Bankası’nın geçen yıl sermaye kaçışını engellemek ve artan enflasyon ile mücadele etmek için aldığı önlemlere benzer sıkı tutumların olabileceğini belirtti.

“Bütün bu yaptırımlar insanları Bitcoin’e yönlendirecek ve beklenen yarılanmanın gerçekleşmesi ile birlikte, madencilerin günlük arzı yarıya indiği için, çok daha az satış baskısı olacak.”

Önümüzdeki yıl içerisinde daha çok yatırımcının küresel ekonomiye karşın Bitcoin’i tercih edeceğini söyleyen Vays, 2020 yılı içerisinde Bitcoin’in geleneksel borsalar ile birlikte hareket ettiğini ancak önümüzdeki yıl içerisinde bağımsız hareketlerin başlayacağını açıkladı.

“Bitcoin’in en kötü günlerinin geride kaldığına inanıyorum. Borsaya gelince, bu konu hakkında çok emin değilim. Önümüzdeki 12 ay boyunca daha çok insan Bitcoin’i güvenli liman olarak kabul edecek.”

Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde Bitcoin’in 8.500-9.000 dolar seviyesine kadar yükselebileceğini söyleyen Vays, bu seviyeden sonra bir geri çekilme yaşanabilir ancak bu geri çekilme 5.000 dolar seviyelerine kadar olmayacaktır dedi. Ekonomi bu şekilde zayıflamaya devam ederse, Bitcoin’in muhtemel yükselişin çok yüksek olmayacağını belirten Vays, bu durumu ise insanların ellerindeki paraları Bitcoin ya da başka bir kripto varlık ile riske atmak istemeyeceği olarak açıkladı. Ancak en kötü ihtimalde bile Bitcoin’in 2020 yılının sonunda 10.000 dolar olacağını belirtiyor.