Yükleniyor...

Tornado Cash Geliştiricisinin Tutuklanması Amsterdam’da Protesto Edildi

Yaklaşık 50 kişilik kripto savunucularından oluşan bir grup, Tornado Cash geliştiricisinin Amsterdam'da tutuklanmasını protesto etti.

tornado protesto

Yaklaşık 50 kişilik kripto savunucularından oluşan bir grup, Tornado Cash geliştiricisinin Amsterdam’da tutuklanmasını protesto etti.

Aralarında Alexey Pertsev’in eşinin de bulunduğu protestocu grup, Amsterdam Dam Meydanı’nda Tornado Cash geliştiricisinin tutuklanmasını protesto etti. Pertsev’in eşi, gösteriyi organize edenler arasında yer aldı.

Tornado Cash Geliştiricisinin Tutuklanması Protesto Edildi

ABD hükümetinin Tornado Cash’e yaptırım uygulamasından iki gün sonra Pertsev, Amsterdam’da tutuklandı. Hollandalı yetkililer, Kuzey Kore’nin para akladığı işlemlerden geliştiricilerin büyük karlar ettiğini iddia etti.

Protestocular, açık kaynaklı bir kod yazdığı gerekçesiyle Pertsev’in sorumlu tutulamayacağını savundu.

Pertsev’e yönelik suçlamalar, tüm açık kaynaklı kod geliştiricilerinin tehdit altında kalmasına yol açacak. Protestocular, bu olaydan sonra kimsenin açık kaynaklı kod yazamayacağını dile getirdi.

Oxorio kurucu ortağı Petr Korolev, Pertsev’in resmi olarak suçlanmadığını yalnızca protokolün geliştirilmesindeki rolü hakkında sorguya çekildiğini dile getirdi.

Korolev ayrıca şunları ekledi:

“Bir yandan Alex benim arkadaşım ve onun için endişeleniyorum. Karısı iki haftadır onu ziyaret edemiyor ve neler olduğunu anlayamıyoruz.

Öte yandan bu büyük bir dava ve Alex suçlu bulunursa bu açık kaynaklı kod geliştiricilerine darbe vuracak bir emsal oluşturacak”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner