Yükleniyor...

Tornado Cash’in kurucu ortaklarına büyük ceza!

Tornado Cash'in kurucu ortağı Roman Storm tutuklanırken, diğer ortak Roman Semenov'un da varlıklarının bloke edileceği belirtildi.

Tornado Cash

Tornado Cash’in kurucu ortağı Roman Storm tutuklanırken, diğer ortak Roman Semenov’un da varlıklarının bloke edileceği belirtildi.

Tornado Cash’in ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) ile mücadelesi sürüyor. OFAC, geçtiğimiz saatlerde yaptığı biri duyuruda Roman Storm’un tutuklandığını ve Roman Semenov’un da varlıklarının bloke edileceğini hatta ABD’li kişilerle iş yapmasının yasaklandığını duyurdu.

Yetkili kurumlardan Tornado Cash’e sert söylemler

OFAC yaptığı açıklamada, Semenov’un yaptırım uygulanan şirket ve bireylerden oluşan Özel Olarak Belirlenmiş Uyruklar listesine eklendiğini duyurdu. Bu arada ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), Storm ve Semenov’u kara para aklamak için komplo kurmak, yaptırımları ihlal etmek ve lisanssız para aktarma işi yürütmekle suçladığını belirtti.

DOJ’a göre, OFAC, Federal Soruşturma Bürosu ve İç Gelir İdaresi’nin Çarşamba günü Storm’u tutukladığını ancak Semenov’un hala kaçak olduğunu söyledi. OFAC ise yayımladığı duyuruda, Tornado Cash’in kuruluşundan bu yana, bilgisayar korsanları tarafından çalınan yüz milyonlarca dolarlık sanal para birimini gizlemek dahil olmak üzere fonlarını aktarımlarında kullanıldığını ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x