Yükleniyor...

TRON Project Atlas Projesini Hayata Geçiriyor

Kripto para borsasının en değerli 13.

tron yeni proje gelistirdi

Kripto para borsasının en değerli 13. coini olan TRON, dünyaca ünlü BitTorent için çalışma başlattı. BitTorent projesi yıllardır başarılı bir şekilde devam eden global bir proje. Tron ise BitTorent projesinde yer alan kullanıcıları kripto para alanına çekmek için “Project Atlas” isminde yeni bir projeyi kısa zaman önce duyurdu.

Projenin amacı blok zinciri teknolojisini kullanarak Bittorent kullanıcılarının dosya paylaşımlarını bloklar üzerinden yapmayı hedefliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tron, Temmuz 2018 tarihinde 100 milyon aktif kullanıcısı olan BitTorent’i satın almıştı. BitTorent ağı bugün itibariyle blok zincirine benzeyen eşler arasında bir ağ sistemine sahip. TRON burayı satın alarak çeşitli altyapı güncellemeleri yaptı. Tabi ki yıllardır saat gibi işleyen bir sistemi daha ne kadar geliştirecekleri de büyük bir soru işareti.

Bugün itibariyle günde 27 milyon kişi bu ağı anlık olarak dosya paylaşmak veya indirmek için kullanıyor. Diğer yandan bu sektör İnternet’in karanlık dönemlerine kadar gidiyor. Paylaşılan dosyalar genellikle warez veya cracklenmiş dosyalar olsa da bunu kullanan kişiler bunun özgürlük olduğunu savunuyor.

Yine de bu proje alanında lider olmasının yanında üçüncü kişileri ortadan kaldırıyor. Daha adil ve merkezi olmaması itibariyle de aslında blok zinciri teknolojisine benzer birçok yanı var.

Project Atlas ise, dosya paylaşımının çalışma prensiplerini daha da iyileştirmenin yanında blok zinciri teknolojisine de dahil etmeyi hedefliyor. Proje ile asıl amaçlanan şey ise blok zinciri teknolojisinin çalışma prensibini platformun içerisinde yer alan kişilere göstermek. Yine Tron, kullanıcıları teşvik etmek amacıyla çeşitli ödül sistemleri geliştiriyor.

Coinkolik Yorumu

TRON’un Bittorent’i satın almasında birçok fayda olduğu gibi zararlarda söz konusu. Blok zinciri teknolojisini tanıtmak için BitTorent muhteşem bir mecra. Benzer teknolojilerinin kullanılması sebebiyle TRON ekibi gerekli ilgiyi gösterdiği takdirde BitTorent’i daha iyi yere getirebilir.

Diğer yandan Bittorent genellikle illegal dosyaların paylaşıldığı bir platform. Bu yüzden şirket bu platformu alarak “Kripto paralar terörizm ve para aklama faaliyetlerinde kullanıyor” görüşünü savunanları haklı çıkardı. Bu sebeple de TRON bu projeyi satın alarak büyük risk aldı. Eğer altından kalabilirse Project Atlas güzel bir projeye benziyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x