Yükleniyor...

Twitter’ın Kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin (BTC) Node’u Başlattı!

Twitter kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey kendi Bitcoin (BTC) node’unu başlattığını Twitter’dan paylaştığı bir ekran görüntüsüyle duyurdu

Twitter kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey kendi Bitcoin (BTC) node’unu başlattığını Twitter’dan paylaştığı bir ekran görüntüsüyle duyurdu. Dorsey, bugün bilgisayarında çalışan Bitcoin node yazılımı Bitcoind’in ekran görüntüsünü yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dorsey, node’un ekran görüntüsünü paylaşırken “Running Bitcoin” ifadelerini kullandı. Hatırlarsınız bu ifadeler Satoshi Nakamoto ile birlikte ilk Bitcoin transferini gerçekleştiren bilgisayar programcısı Hal Finney’in 2009’da attığı tweet’te yer alıyordu.

Twitter CEO’su Jack Dorsey bugün 5,2 milyon takipçisine şu anda bir Bitcoin node’u çalıştırdığını gösterdi. Bir Bitcoin node’u (düğümü), Bitcoin blok zincirini çalıştıran bir yazılımdır. Bitcoin ağında şimdiye kadar yapılmış her işlemi saklar ve hepsinin geçerli işlemler olup olmadığını kontrol eder. Ayrıca, birinin işlem oluşturmasına ve bunları ağa göndermesine olanak tanır.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x