Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Twitter'ın Kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin (BTC) Node'u Başlattı!

Twitter’ın Kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin (BTC) Node’u Başlattı!

ABONE OL:google-news

Twitter kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey kendi Bitcoin (BTC) node’unu başlattığını Twitter’dan paylaştığı bir ekran görüntüsüyle duyurdu. Dorsey, bugün bilgisayarında çalışan Bitcoin node yazılımı Bitcoind’in ekran görüntüsünü yayınladı.

Dorsey, node’un ekran görüntüsünü paylaşırken “Running Bitcoin” ifadelerini kullandı. Hatırlarsınız bu ifadeler Satoshi Nakamoto ile birlikte ilk Bitcoin transferini gerçekleştiren bilgisayar programcısı Hal Finney’in 2009’da attığı tweet’te yer alıyordu.

Twitter CEO’su Jack Dorsey bugün 5,2 milyon takipçisine şu anda bir Bitcoin node’u çalıştırdığını gösterdi. Bir Bitcoin node’u (düğümü), Bitcoin blok zincirini çalıştıran bir yazılımdır. Bitcoin ağında şimdiye kadar yapılmış her işlemi saklar ve hepsinin geçerli işlemler olup olmadığını kontrol eder. Ayrıca, birinin işlem oluşturmasına ve bunları ağa göndermesine olanak tanır.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar