Yükleniyor...

NYDIG Kurucusu MicroStrategy Konferansında Konuştu: Volatil Olan Bitcoin (BTC) Değil, Fiat Para Birimleri

NYDIG’in kurucusu ve CEO’su Ross Steven, MicroStrategy'nin Bitcoin Eğitim Konferansı’nda Bitcoin’in neden volatil olarak görülmemesi gerektiğini ve neden fiat para birimlerinden üstün olduğunu açıkladı.

nydig kurucusu microstrategy konferansinda konustu volatil olan bitcoin btc degil fiat para birimleri

NYDIG’in kurucusu ve CEO’su Ross Steven, MicroStrategy’nin Bitcoin Eğitim Konferansı’nda Bitcoin’in neden volatil olarak görülmemesi gerektiğini ve neden fiat para birimlerinden üstün olduğunu açıkladı.

Bir CryptoPotato haberine göre Stevens, Bitcoin’in fiat para birimleri karşısında, üniversite eğitimi ve gayrimenkul gibi harcamalarla karşılaştırıldığında volatil bir nitelik sergilemediğini düşünüyor. CEO ayrıca, şirketin yönetimi altında olan BTC miktarının 2021 sonuna kadar 25 milyar dolar değerini aşabileceğini tahmin ettiğini açıkladı.

“Bitcoin’in En Dikkat Çekici Özelliği, Volatil Olmaması”

Önde gelen iş zekası şirketi MicroStrategy ve şirketin CEO’su Michael Saylor, milyonlarca dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın almasının ardından, kripto para topluluğunun önde gelen simgelerinden biri haline geldi. Şirketin Bitcoin’e yönelik en son hamlesi ise bir eğitim konferansı oldu.

Dijital varlık odaklı finansal hizmetler sunan New York Digital Investment Group’un (NYDIG) kurucusu Ross Stevens da konferansta konuşma yapacak isimler arasında yer aldı. Bitcoin’in (BTC) en çok hangi özelliğinin dikkatini çektiği sorulduğunda Steven “volatil olmaması” yanıtını verdi. Oldukça tartışmalı görünen bu açıklamayı ise şu şekilde detaylandırdı:

“Bitcoin volatil değil, fiat volatildir. Üniversite fiyatı itibari para biriminde değişkendir. Ancak Bitcoin’de giderek daha ucuz hale geliyor. Birinci sınıf gayrimenkulün fiyatı itibari para biriminde çok değişken -ancak Bitcoin’de giderek daha ucuz hale geliyor.”

Stevens ayrıca, birçok yükümlülüğün “fiat para birimlerinde olağanüstü derecede volatil olduğunu ve her birinin Bitcoin’de daha ucuz hale geldiğini” sözlerine ekledi.

Paranın her zaman teknoloji anlamına geldiğini vurgulayan CEO, tarih boyunca birçok farklı türden para biçimin biri hakim para birimi oluncaya dek birlikte var olabildiğine dikkat çekti. Ona göre, Bitcoin’in fiat para birimlerini geçmesiyle benzer bir senaryo gerçekleşebilir.

NYDIG Hedefleri

Stevens ayrıca, şirketin performansı ve gelecek hedefleri hakkında da konuştu. Şirket, yönetimi altında olan 6 milyar dolarlık Bitcoin’i 2021 yılına kadar dört katına çıkarabileceğine inanıyor. Şirketin bu projeksiyonunun altında ise, şirketlerin ve kurumsal yatırımcıların giderek artan bir şekilde lider kripto para birimi Bitcoin’e ilgi göstermesi yatıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x