Yükleniyor...

tZERO, Kripto Borsasını 6 Mart Tarihinde Kapatacak

Teknoloji ve kripto şirketi tZERO, menkul kıymetler tarafına odaklanmak amacıyla kripto borsasını kapatacağını duyurdu.

tzero kapanma

Teknoloji ve kripto şirketi tZERO, menkul kıymetler tarafına odaklanmak amacıyla kripto borsasını kapatacağını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çoğunluk hissedarının Overstock olduğu tZERO, Twitter üzerinden kullanıcılarına borsa hizmetini sonlandıracağını duyurdu. Şirketin yaptığı açıklamalara göre, borsa hizmeti 6 Mart tarihinde sonlandırılacak. Ancak şirket, düzenleme ve netlik konusunda kripto sektörüne hizmet vermeye devam edecek. New York merkezli borsa, halka açılmak isteyen şirketler için menkul kıymet tekliflerini kolaylaştırmasıyla popülerlik kazanmıştı.

tZERO, Kripto Borsasını Kapatıyor

tZERO, kullanıcılarının Bitcoin alım satımı yapabilmesi için 2019 yılında hizmete soktuğu borsa platformunu kapatma kararı aldı.

Kapatma kararına yönelik duyuru yapan şirket, düzenlemeye tabi olmayan kripto borsalarının eskime yolunda olduğunu ve geride kalacağını ima etti. Şirket, pek çok dijital varlığın düzenlenmiş bir ekosistemde menkul kıymetler ve ticaret olarak ele alınacağına inandığını dile getirdi.

tZERO, duyuruda şunları belirtti;

“Menkul kıymetler hizmetlerimize odaklanmayı sürdüreceğiz. SEC ve diğer düzenleyicilerin çalışmalarıyla netleşen ortamda daha iyi bir gelecek bizi bekliyor. Buna olan inancımızla çalışmalarımızı devam ettireceğiz.”

Ayrıca, özel şirketlere halka açılmaları konusunda destek sağlayan tZERO, onlar için menkul kıymet tekliflerini kolaylaştırma amacındaydı. Aynı zamanda blockchain ağı üzerinde oluşturulmuş, alınıp satılabilen tokenize sistemler ve dijital menkul kıymetler üzerine de çalışıyordu.

6 Mart tarihinde kapanmaya gidecek olan tZERO, kripto sektörünün bu durumdan etkilenip etkilenmeyeceği konusu hakkında yorumlarda bulunmadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x