Yükleniyor...

UBS Mali Raporları Erteledi

UBS, Credit Suisse alımı sonrasında mali raporlarını erteledi.

ubs

UBS, Credit Suisse alımı sonrasında mali raporlarını erteledi.

UBS ve Credit Suisse, ikinci çeyrek sonuçlarını mümkün olduğunca uzun süre ertelemeyi düşünüyor. Bu karar, UBS’nin Credit Suisse’i kurtarma sürecinin mali ve siyasi karmaşıklıklarıyla uğraşırken daha fazla zaman kazanmak için alındı.

UBS, Zaman Kazanmak için Mali Rapor Açıklamasını Erteledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kaynaklara göre UBS, sonuçlarını 25 Temmuz’da açıklaması planlanmasına rağmen, yöneticilerin Credit Suisse’in yerel faaliyetleri hakkında güncellemeler yapabilmek için Ağustos ayının sonuna kadar yayınlamayı ertelemeyi düşündükleri ifade edildi.

ubs zengin musterilerine kripto para hizmeti sunmak istiyor

Credit Suisse’in kurtarma anlaşması, İsviçreli yetkililer tarafından tasarlanan ve mali krizden bu yana en önemli ve karmaşık bankacılık birleşmesi olarak kabul ediliyor. Ancak anlaşmanın bazı bölümleri politikacılar ve avukatlar tarafından eleştirildi.

UBS yöneticileri, anlaşmanın Haziran ayı başında tamamlanmasını umuyordu, çünkü AB’nin rekabet yetkilileri tarafından zaten onaylanmıştı. Ancak, İsviçre hükümetinin desteği henüz kesinleşmedi ve bu nedenle en erken bu hafta tamamlanması bekleniyor.

UBS’nin finans ekibi, bir başka karmaşıklıkla karşı karşıya: İki bankanın farklı muhasebe standartlarını birleştirmek. UBS Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarını takip ederken, Credit Suisse ise ABD şirketlerinin yaygın olarak kullandığı Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkelerini kullanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x