Yükleniyor...

UBS’ten Blockchain Bağlantılı Adım

UBS, halka açık olan ve hem blockchain tabanlı hem de geleneksel borsalarda işlem gören dünyanın ilk dijital tahvilini piyasaya sürdü.

UBS

UBS, halka açık olan ve hem blockchain tabanlı hem de geleneksel borsalarda işlem gören dünyanın ilk dijital tahvilini piyasaya sürdü.

Gelişen kripto para sektörüne ve blockchain teknolojisine UBS de dahil oluyor. Geçtiğimiz ay İsrail hükümeti ile TASE, yeni bir dijital devlet tahvili için Fireblocks ve VMWare şirketleriyle ortaklık kurdu. Blockchain bağlantılı yeni bir adım atan UBS de dijital tahvilini gün yüzüne çıkardı.

UBS İlk Dijital Tahvilini Başlattı

UBS, dünyanın halka açık ilk dijital tahvili olan ve blockchain tabanlı borsalar ile geleneksel borsalarda işlem gören 370 milyon dolarlık tahvil çıkardı.

Yüzde 2,33 kuponlu üç yıllık tahvil, SIX Digital Exchange’in (SDX) blockchain tabanlı platformunda çıkarılacak ve SDX ve SIX Swiss Exchange’de ikili olarak listelenecek. Açıklamada, dijital tahvilin, geleneksel bir UBS AG kıdemli teminatsız senetle aynı yasal statüye ve dereceye sahip olduğu belirtildi.

UBS Saymanı Beatriz Martin, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“İlk UBS dijital tahvilini başlatmak için dağıtılmış defter teknolojisinden yararlanmaktan gurur duyuyoruz. Bu, yeni finansal piyasa altyapısının geliştirilmesini destekleme taahhüdümüzü gösteriyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x