Üç Cumhuriyetçi vekilden stablecoin düzenleme açıklaması • Coinkolik
Yükleniyor...

Üç Cumhuriyetçi vekilden stablecoin düzenleme açıklaması

Üç Cumhuriyetçi milletvekili, Fed'in kripto ve stabilcoin bağları üzerindeki denetimi güçlendirmeye yönelik adımların, stabilcoinleri düzenlemeye yönelik ilerlemeyi baltaladığını söyledi.

abd yapay zeka

Üç Cumhuriyetçi milletvekili, Fed’in kripto ve stabilcoin bağları üzerindeki denetimi güçlendirmeye yönelik adımların, stabilcoinleri düzenlemeye yönelik ilerlemeyi baltaladığını söyledi.

Pazartesi günü Fed Başkanı Jerome Powell’a yazılan bir mektupta, Cumhuriyetçi milletvekilleri merkez bankasının bankaların ödeme stabilcoinleri çıkarmasını “etkili bir şekilde” engellediğini ifade etti. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick T. McHenry, R-N.C., Temsilci Bill Huizenga, R-Mich. ve Temsilci French Hill, R-Ark. bu mektubu imzaladılar.

Cumhuriyetçi milletvekillerinden stablecoin düzenlemelerine dair açıklama

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Milletvekilleri, Fed’in kripto ve stablecoin bağları üzerindeki denetimi güçlendirme adımının, Kongre’nin stabilcoinleri düzenlemeye yönelik çabalarını sekteye uğrattığını belirtti. Mektupta ayrıca, bu tür adımların finansal kurumları dijital varlık ekosistemine katılmaktan caydırabileceği ifade edildi.

Federal Reserve, bu ayın başlarında, denetlenen devlet bankalarının stablecoin faaliyetlerine katılmak istediklerinde belirli kontrollere sahip olmalarını ve ilerlemeye başlamadan önce “Federal Rezerv’den denetimsel itirazın bulunmadığına dair yazılı bir bildirim” almalarını gerektiren bir mektup yayınladı. Aynı zamanda kripto ve dağıtılmış defter teknolojileri ile “banka dışı kuruluşlarla finansal hizmetler sunmak için teknoloji odaklı ortaklıklar” konusunda denetimi artırmak için “Yeni Faaliyetler Denetleme Programı” SR 23-7’yi başlattı.

abd kongresi

Milletvekilleri mektupta, Fed’in bu adımlarının özellikle eyalet bankacılığı düzenleyicisinin belirli ödeme stablecoin faaliyetlerine izin verdiği durumlarda, devlet bankacılığı düzenleyicilerine danışmayı düşünüp düşünmediğine dair sorular da yöneltti.

Fed‘e 29 Eylül’e kadar yanıt verilmesi istenen mektubun bir kopyası, merkez bankanın bu konuda nasıl bir tutum izleyeceği merak ediliyor. Bu mektup, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin stabilcoin’ler için düzenleyici bir çerçeve geliştirme çalışmalarının ardından geldi. Ancak, bu çabalar Temmuz ayında iki partili müzakerelerde sekteye uğradı.

Milletvekilleri, düzenleyici bir çerçevenin tüketicileri koruyacağına ve piyasa katılımcılarına kesinlik sağlayacağına inandıklarını belirttiler; ancak Fed‘in kripto ve stablecoin bağları üzerindeki denetim adımlarının Kongre ile işbirliği yapmak yerine, yayınlanan mektuplarla çeliştiğini dile getirdiler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x