Yükleniyor...

Ünlü Analist Agresif Yatırım Taktiğini Paylaştı ve Her Şeyini Bitcoin’e (BTC) Yatırdı

Quantum Economics'in Kurucusu Mati Greenspan geçtiğimiz günlerde yatırım stratejisini bir tweet'le açıkladı.

nlü Analist Agresif Yatırım Taktiği Paylaştı ve Her Şeyini Bitcoin’e BTC Yatırdı

Quantum Economics’in Kurucusu Mati Greenspan geçtiğimiz günlerde yatırım stratejisini bir tweet’le açıkladı. Greenspan, eToro hesabının %100’ünü Bitcoin’e (BTC) ayırdığını belirtti.

Sadece Bitcoin (BTC)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in neredeyse 9.500 dolara ulaştığını gösteren son toparlanma boğaların tam güçte olduğunu gösteriyor. Lider kripto para birimi Mart ayının piyasa çapındaki kan banyosundaki kayıpların %100’ünü telafi etti. Öte yandan, BTC yılın başından bu yana %23’ten fazla kâr getirdi.

Yarılanma yaklaştıkça, BTC’nin tam teşekküllü bir miting yaşayacağı tahmin edilmektedir. Yatırımcılar ve madenciler sessizce BTC biriktiriyorlar ve bu da yakın gelecekte kripto para biriminin fiyatı için yüksek beklentiler olduğunu gösteriyor.

Yatırım uzmanı ve finansal analist Mati Greenspan, açıkçası iyimser BTC yatırımcılarından biri. 30 Nisan’daki bir tweet’te Greenspan, eToro hesabının %100’ünü Bitcoin’e (BTC) tahsis ettiğini, eleştirmenlerin, hakkında yapacakları kör bir inanç ve FOMO gibi eleştirileri umursadığını söyledi.

Azalan Enflasyon

Greenspan’ın agresif yatırım taktiği muhtemelen Bitcoin için verdiği sert yükselişin bir sonucudur. Bozulan küresel ekonomi ve dünya çapındaki merkez bankalarının daha fazla sorun getirme ihtimalinin ortasında, aşırı parasal büyümeden kaynaklanan enflasyon tehlikesi bulunmaktadır.

Bununla birlikte, Bitcoin için, Greenspan geçtiğimiz günlerde yıllık enflasyon oranının önümüzdeki birkaç gün içinde küresel oranın yaklaşık yarısı olacağını gözlemledi. Özellikle, BTC’nin yıllık enflasyon oranı yarılanmadan sonra yarıya (%3,65’ten %1,8’e) düşecek.

Greenspan, gelecekte Bitcoin yükseliş hissine sıkı sıkıya bağlanırken, bazı yatırımcılar muhtemelen %100 Bitcoin tahsisine yaklaşmayacaklardır. Bu tür yatırımcılar, diğer kripto paralara sermaye tahsis etmeden karışık bir sepet oluşturulması gerektiğini savunuyorlar.

Ancak, BTC önümüzdeki yıllarda aya ulaşırsa, Greenspan’ın yatırım stratejisi cömertçe geri ödeme yapabilir. Bununla birlikte, altcoin’ler uzun vadede Bitcoin’den daha iyi bir performans sergilerse Greenspan sadece kendini suçlayacak.