Yükleniyor...

Ünlü CEO Bitcoin (BTC) Fiyatını %500 Artıracak Yolu Açıkladı

Abra'nın CEO'su ve Goldman Sachs'ın eski bir çalışanı olan Bill Barhydt, geçtiğimiz günlerde S&P 500'deki ilk dokuz firmanın sahip olduğu likit varlıkların yalnızca %5'inin Bitcoin'e girmesi durumunda, BTC'nin dalgalanacağını söyledi:

Unlu CEO Bitcoine 500 Yaptiracak Yolu Acikladi 2

Abra’nın CEO’su ve Goldman Sachs’ın eski bir çalışanı olan Bill Barhydt, geçtiğimiz günlerde S&P 500’deki ilk dokuz firmanın sahip olduğu likit varlıkların yalnızca %5’inin Bitcoin’e girmesi durumunda, BTC’nin dalgalanacağını söyledi:

“S&P 500’de tek başına 9 şirket, 600 milyar dolara yakın nakit ve kısa vadeli yatırımlara sahip. Bunun %5’i Bitcoin’e (30 milyar $) taşınması, satıcı eksikliği göz önüne alındığında muhtemelen Bitcoin’in fiyatını 5 katına artıracaktır.”

Bu hesaplama için fiat amplifikatörlerine bakma gerekir. Amplifikatör, Bitcoin’e veya genel olarak kripto para birimlerine yatırılan her fiat doları için, alanın piyasa değerinin 1 dolardan fazla büyüyeceğini açıklayan bir kavramdır.

Tahminler, piyasa döngüsünün kripto para birimlerinin hangi aşamada olduğuna bağlı olarak, fiat amplikatörünün iki ila 25 kat arasında herhangi bir yerde olduğunu gösteriyor.

Yatırımcıların yükseliş beklediği dönemlerde, yatırımcılar coinlerini çok erken satmak istemedikleri için fiat amplifikatörü büyüyor.

BTC Benimsenmesini Artırmak

Barhydt’ın kurumsal benimseme durumu analizi, Bitcoin’e olan benimsenmeyi artırmaya çalışırken geliyor.

CEO enflasyonist eğilimlere işaret etti:

“Döviz enflasyonundaki hızlanma ve bunu izleyen olası fiyat enflasyonu göz önüne alındığında, mevcut durumdan daha iyi bir Dalgalanma gelebilir gibi görünüyor.”

Hisse senetleri gibi eski piyasalardaki getirilerin büyük olasılıkla “önümüzdeki beş yıl içinde azalacağını” söyledi. Bu eğilim, sermayeyi altın ve Bitcoin gibi sağlıklı getiri sağlayabilecek alternatif varlıklara itme etkisine sahip olabilir.

CEO’nun yaptığı yorumlar, Bitcoin yatırımlarını önemli ölçüde artıran diğer bazı yatırımcılar tarafından yapılan yorumları anımsatıyor. Örneğin Real Vision’ın CEO’su Raoul Pal, likit net değerinin %50’sinden fazlasında Bitcoin’e sahip.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x