Yükleniyor...

Ünlü İsme Göre En Büyük Şirketlerin Yarısı 2021 Sonuna Kadar Bitcoin (BTC) Alacak

Kraken’in Bitcoin stratejisti Pierre Rochard, Bitcoin’in (BTC) 2021’de kurumsal ilgide bir patlama göreceğine inanıyor

sirketler bitcpin yatirimi yapacak 2021

Kraken’in Bitcoin stratejisti Pierre Rochard, Bitcoin’in (BTC) 2021’de kurumsal ilgide bir patlama göreceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kraken‘ın 2021 piyasa görünümü sunumunda, Rochard dünyadaki en büyük 500 şirketin %50’sinin 2022’nin başında portföylerinde Bitcoin bulunduracağını tahmin ediyor. Rochard, şu ifadeleri kullanıyor:

“En cesur tahminim, dünyanın en büyük şirketleri olan S&P 500’ü alırsak, 2021’in sonunda yarısından fazlasının bilançosunda Bitcoin olacağını düşünüyorum ve bunun basit ekonomi tarafından yönlendirileceğini düşünüyorum.”

Rochard ayrıca şunları söyledi: “Bitcoin satın almak için hisse çıkarmak hisse senedi fiyatınızın seyreltmeden daha fazla yükselmesine neden olur. Ve durum bu olduğu için -bunu gösteren piyasa verilerimiz var- Bitcoin’in büyük miktarda kurumsal olarak benimsendiğini göreceğiz ve hatta [MicroStrategy CEO’su] Michael Saylor’un yaptığının yapıldığını göreceğiz. Bitcoin’i toplu olarak satın almak için çeşitli miktarlarda tahvil, sabit gelirli araçlar vs.”

“Dolar İstemiyoruz Diyecekler”

Rochard’ın tahmini, 2020’de MicroStrategy’nin ve Square’in Bitcoin’i satın almasıyla çoktan başlamış durumda. Real Vision ile yaptığı bir röportajda Bitcoin stratejisti, insanların Bitcoin’e saygı göstererek fiat ödemelerini reddetmeye başladıkları bir gelecek öngördüğünü söyledi. Ünlü isim şu ifadeleri kullandı:

“Dolar istemiyorum diyecekler. Bitcoin istiyorum. Çünkü bana USD verirseniz, değerini çok çabuk kaybedeceğini biliyorum. Ve bu yüzden bana Bitcoin ile ödeme yapmanı istiyorum.”

Rochard, MicroStrategy gibi şirketlerin dolar kazançlarını Bitcoin’e dönüştürmeleri standart hale geldikçe, meşru bir ödeme şekli olacağı ölçüde lider kripto paranın sektörde daha geniş bir şekilde benimseneceğini söylüyor.

“Ve bence giderek daha fazla şirket Bitcoin standardına katıldıkça ve Bitcoin’i hazine rezerv varlığı olarak kullanmaya başladıkça Bitcoin ile ödeme almak isteyeceklerini düşünüyorum.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x