Yükleniyor...

Ünlü Kripto Para Uzmanı: Bitcoin Yarılanmasının Etkisi 2021’e Kadar Sürebilir

Kripto para topluluğunun önde gelen ismi Charlie Shrem, Bitcoin yarılanmasının ve piyasalarda görülen parasal gevşemenin (QE), Bitcoin (BTC) fiyatlarına olumlu yansıyacağını belirtti.

charlie Shrem 1

Kripto para topluluğunun önde gelen ismi Charlie Shrem, Bitcoin yarılanmasının ve piyasalarda görülen parasal gevşemenin (QE), Bitcoin (BTC) fiyatlarına olumlu yansıyacağını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

30 Nisan’da gerçekleşen Virtual Blockchain Week etkinliğinde konuşan kripto para savunucusu Shrem, Bitcoin’de güçlü bir yükseliş dalgası öngördüğünü belirtti. Shrem, Bitcoin yarılanmasının fiyatlardaki etkilerinin 1 ila 2 yıl boyunca devam edeceğini vurguladı.

Borsada Manipülasyon Mu Yapılıyor?

Shrem, konuşması esnasında: ” Bitcoin yarılanma faaliyetinin koronavirüs salgını sırasında yaşanacak olması gerçekten çılgınlık.” diyerek oldukça şaşkın olduğunu belirtti. Shrem şöyle devam etti:

” ABD’de 2 Trilyon dolar para basıldı, ayrıca işlerine dönen insanlar bile işsizlik parası almaya çalışıyor. Zaten evde oturduklarından çok fazla para da harcamamışlardır, para bolluğu olacak.” dedi.

“Çok yakında Bitcoin yarılanması olacak. Bu da birçok madenciyi malesef işinden edecek, zira maaliyetleri çok yüksek ve ellerindekini satmak zorunda kalacaklar.”

Shrem ayrıca S&P 500 borsasının hükümet tarafından manipüle edilmiş olabileceğini de ileri sürdü ve ekledi:

“Ülkenin yarısı işsiz ama borsa tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıyor öyle mi? Sizce de bu fazla şüpheli değil mi? Borsaya inanmıyorum, kolayca manipüle edilebilir.”

Bitcoin Yarılanmasının Etkisi Aylar Boyu Sürebilir

Bitcoin savunucusu Shrem, yarılanma faaliyetinin etkilerinin hemen görülmediğini, sadece madenciler açısından direkt sonuç verdiğini belirtti. Ünlü girişimci, 2017’deki devasa boğa piyasasının da yarılanmadan yaklaşık 1.5 yıl sonra gerçekleştiğini sözlerine ekledi.

Kripto Para Topluluğundan Kimleri Takip Etmeliyiz?

Shrem, Twitter’da kripto para topluluğundan kimi takip etmesi gerektiği merak edenlere tüyolar vermeyi de ihmal etmedi. “Bu konuda harika bir yöntemim var, şöyle soruyorum kendime: Bu kişi adına kaç kişi çalışıyor? Bir şirketi var mı? Sonuçta bu kişi paylaştığı görüşü ile şirketinin gidişatını etkileyebilir, böyle bakmak lazım.” dedi.

Shrem son olarak şunları belirtti:

“Şirket yöneticisi bu kişi aptalca bir şey söyleyemez, söylerse şirketi batma tehlikesine dahi girebilir ve sonuçta çalışanları işsiz kalır.Dolayısıyla bu tarz kişilerin sosyal medyada paylaştığı görüşlerinden ahlaki olarak sorumlu olmaları gerekir.”