Yükleniyor...

Ünlü Milyarder, Hâlâ Bitcoin (BTC) Yerine Muzu Tercih Ediyor

Amerikalı girişimci Mark Cuban, son tweet'inde Bitcoin (BTC) ve muz hakkındaki tartışmayı yeniden canlandırdı.

mark cuban

Amerikalı girişimci Mark Cuban, son tweet’inde Bitcoin (BTC) ve muz hakkındaki tartışmayı yeniden canlandırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cuban, Andreas Antonopoulos’un muzları blockchain üzerinden izleme önerisine cevap verirken, şaka yollu bir şekilde burada ‘HODLer’ olmayacağını söyledi.

https://twitter.com/mcuban/status/1277474268658319365?s=20

Bitcoin şüphecisi, Nisan ayında Anthony Pompliano ile yaptığı röportaj sırasında muz ticaretinin dünyanın en büyük kripto para biriminin ticaretinden daha kolay olduğunu belirtti. Bu ayın başlarında Cuban, Bitcoin’in bir değer deposu olarak hareket edebileceğini kabul etti ancak mevcut finansal sistemi değiştirme şansından oldukça şüpheliydi.

En son tweet’inde, Dallas Mavericks sahibi Bitcoin’in yavaş işlem hızından bahsetti (bir transfer 30 dakikadan fazla sürebiliyor) ve bir muz yemenin sadece bir dakika süreceğini belirtti. Bildiğiniz gibi Cuban’ın basketbol takımı BTC’yi Ağustos 2019’da kabul etmeye başladı ancak sadece toplamda beş ödeme almayı başardı.

Cuban’ın Bitcoin ile ilgili asıl sorunu, halk için temyiz eksikliğidir. Bu nedenle, bir zamanlar kripto para savunucularının, komşularını BTC alma konusunda ikna etmeye çağırdı. Kripto para birimi endüstrisi henüz Bitcoin’i ana akım haline getirecek bir kullanım durumu ortaya koymadı. Cuban’ın ilgisini çeken podcast’te Antonopoulos, sağlam para ve yönetişimin iki ana katil uygulama olduğunu savunuyor, ancak parayı doğru biçimde almadan yeni uygulamalar (blok zincirinde muz da dahil) oluşturmak imkansız.