Ünlü yatırım şirketinden ters köşe: BTC yükselirken satışa geçti • CK
Yükleniyor...

Ünlü yatırım şirketinden ters köşe: BTC yükselirken satışa geçti

Bitcoin fiyatının 35 bin doları geçmesinin ardından Ark Invest beklenmedik bir piyasa hamlesi yaptı ve elindeki bazı kripto hisselerini sattı.

ark invest

Bitcoin fiyatının 35 bin doları geçmesinin ardından Ark Invest beklenmedik bir piyasa hamlesi yaptı ve elindeki bazı kripto hisselerini sattı.

Piyasa şaşkın

Bitcoin’e yönelik yükseliş duruşuyla tanınan kurucu Cathie Wood’un yönetimindeki Ark Invest, piyasayı şaşırttı. Firma, Coinbase ve Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisseleri de dahil olmak üzere kripto stoklarının bir kısmını elden çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in yeniden dirilişi, kripto pazarını kasıp kavuran olumlu bir rüzgarı da beraberinde getirerek kripto merkezli hisse senetlerinin fiyatlarını artırdı.

Coinbase ve Grayscale Bitcoin Trust, hisse fiyatlarında önemli bir artışa tanık olanlar arasında yer aldı. COIN yüzde 16 artışla 89 dolara yükseldi ve GBTC’nin hisseleri yüzde 10 artışla 27 dolara ulaştı.

Ancak Ark Invest, alışılagelmişin aksine Coinbase ve GBTC hisselerinin yaklaşık 5,8 milyon dolarlık kısmını elden çıkardı. Ayrıca firma, GBTC’nin 100 bin 739 hissesini 24,70 dolardan satarak toplamda yaklaşık 2,48 milyon dolara ulaştı.

Ayrıca Ark Invest farklı bir hamle daha yaparak Robinhood’un 259 bin 628 hissesini satın aldı. Yatırım stratejisindeki bu değişim, firmanın GBTC’de önemli bir pozisyona sahip olduğu ve 130 milyon dolarlık büyük bir fonla GBTC’nin en büyük ikinci hissedarı olduğu bir zamanda gerçekleşmiş oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x