Yükleniyor...

Uzman Analistten Kritik Altın Uyarısı: Tarih Verdi!

Son günlerde altın fiyatlarında ciddi dalgalanmalar yaşanıyor.

altin fiyati icin tarih vrdi

Son günlerde altın fiyatlarında ciddi dalgalanmalar yaşanıyor. Bu dalgalanmalar sürerken analistler de önemli açıklamalarda bulunuyor.

Altının yazının yazıldığı saatlerde gram bazında 465 doları zorlarken, ons fiaytı ise 1850 dolar civarlarında işlem görüyordu. Altın geçtiğimiz hafta ciddi bir düşüş yaşamıştı. Değerli maden şimdi hafif de olsa bir toparlanma göstermeye başladı. Big Para’da yer alan bir habere göre uzman ekonomist Enver Erkan, bu konuda kritik bir uyarı yaptı. Analist hem haftanın siyasi gündem açısından yoğun olduğunu vurguladı hem de makroekonomik durumun hareketli olacağını dile getirdi.

Enver Erkan Tarih Verdi

Uzman analist Erkan, ABD seçimlerinden bahsederek, ileriki günlerde Donald Trump ve Joe Biden arasında seçim tartışmaları yaşanacağını ifade etti. Salı günü son istihdam verisi yayınlanacak. Bununla beraber Cuma günü ise ABD’de demokratların hazırladığı mali teşvik paketi tartışılacak. Bu anlamda bu günlerde analiste göre piyasalar hareketli olacak. Altına da bu noktada daha dikkatli bakmak gerekiyor.

Riskler Devam Ediyor

Analistin açıklamalarıyla beraber Gedik Forex de bir rapor hazırladı. Riskin devam ettiği belirtilen raporda şu ifadeler kullanıldı:

“Piyasadaki riskler devam ediyor. Bu durum ons altını da baskıladığı için altın net bir şekilde yönünü belirleyemiyor. Virüsün durumu, ABD’de Başkanlık seçimlerine doğru Trump’ın tutumu, ekonomilere dair belirsizlikler derken bunlar altının da hareketlenmesine neden oluyor.”

Alanında uzman ekonomist Gary Wagner ise altın kurunda yaşanan son dalgalanmayla alakalı konuştu. Wagner’a göre 50 günlük harekete bakıldığı zaman, kısa vadede altında yaşanan aşırı yükseliş eğilimi azalmış görünüyor. Bununla beraber altındaki kırılma, ons başına 1800 dolar seviyesine düşebilir.

Tüm bu değişimler ve gündem altının fiyatı üzerinde ciddi etkilere sahip olacak. Bu nedenle yatırımcılar da gündemi takip etmeliler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x