Yükleniyor...

Uzman Görüşleri: Bitcoin ve Ethereum Arasındaki Korelasyon, ETH Yükselişini Etkileyebilir!

Piyasalar haftaya değer kaybıyla başladı.

eth ethereum

Piyasalar haftaya değer kaybıyla başladı. Kripto paraların çoğunluğu Pazartesi gününün ilk saatlerinde %5-10 oranında kayıplar yaşadı. Çoğu analist bu hareketi balinaların tetiklediği hızlı bir sarsıntı olarak açıkladı. Bu, en düşük seviyelerden yapılan ağır alımlardan sonra en yüksek toparlanma nedeniyle daha yüksek seviyelerde talep ile desteklenmiştir. Ethereum (ETH) gibi bazı kripto paralar için, bu destekler yatırımcıların uzun süre dayanabileceği giriş noktaları olarak ikiye katlandı.

Ethereum (ETH) Yükseliş Potansiyeli Taşıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Günümüzdeki 235 dolarlık desteğin hemen üzerinde geçen sinir bozucu günlerden sonra, yatırımcıların korkuları Ethereum desteğin altında kaldığı için haklı çıktı. Bu düşüş öncelikle uzun vadede hala kararsız olan Bitcoin tarafından yönlendirildi.

Ethereum’un düşüşü 225 dolara yükselmeden önce 220 dolarda destek buldu. Crypto Michaël de dahil olmak üzere birçok kripto para analisti, dijital varlığa uzun vadeli yatırım yapmak için bu seviyenin harika olduğunu söylüyor.

Ethereum 250 dolarda yerel bir zirve oluşturdu, ancak birçoğu Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle beslenen varlığın yılın en yüksek seviyesi olan 300 doları yeniden test edeceğine inanıyor. Fiyatlar son zamanlarda 240 dolar seviyesine düşerken Michaël, bir geri çekilme ile ETH’in 250 doların üzerine rahat çıkıp 300 dolarlık hedefe ulaşacağına inanıyor. Bu sebeple, mevcut düşüş 250 dolarlık tepeye ve 300 dolarlık yüksek seviyeye ulaşmasına yol açan büyük bir fırsat olabilir. Ancak belirttiğimiz gibi, Bitcoin ve Ethereum arasındaki son korelasyon, gözlerin hala Bitcoin üzerinde olacağı ve kısa vadede BTC’ye bağlı kalacağını göstermektedir.

Bitcoin (BTC) Hala Kararsız

Ethereum ve piyasanın hızını ve yönünü belirlemek için hala Bitcoin’e bağımlı olması nedeniyle, bir analist son düşüşe rağmen yatırımcılara güven veriyor.

Kripto para analisti Rekt’e göre, Bitcoin hala menzili içinde işlem görüyor. Ayrıca, 9.800 dolar ve 8.800 dolarlık seviyeler kırılmadığı sürece yükseliş ya da düşüş eğilimi oluşmayacağını belirtiyor.

Bitcoin 9.000 doların altına düştüğünde, mevcut 9.400 dolarlık seviyelerine geri dönüşü tetiklemek için yeterli talep vardı. Bu, hala güçlü talep ve yükseliş eğilimi olduğunu gösteriyor. Ancak kripto para analistlerin belirttiği gibi, tüm bunlar dengede duruyor, fiyatlar şimdi yükseliş eğiliminden ise aşağı yönlü bir kırılmaya daha yakın.