Uzmanlar, BlackRock'ın Spot ETF'sinin Farklı Olduğunu Söyledi
Yükleniyor...

Uzmanlar, BlackRock’ın Spot ETF’sinin Farklı Olduğunu Söyledi

Uzmanlar, BlackRock'ın başvuruda bulunduğu ETF'nin önemli bir ayrıma sahip olduğunu açıkladı.

BlackRock ETF

Uzmanlar, BlackRock’ın başvuruda bulunduğu ETF’nin önemli bir ayrıma sahip olduğunu açıkladı.

Kripto piyasası, dünyanın en büyük varlık yöneticisinin Bitcoin ETF için başvuru yapmasıyla yeşillendi. BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusu sektöre adeta can suyu oldu. Yapılan başvuru ve ayrıntıları, kripto endüstrisinde kafa karışıklığına sebep oldu. BlackRock’un bir ETF için mi yoksa Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) benzer özelliklere sahip bir tröst için mi başvurduğu konusunda tartışmalar başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uzmanlar, BlackRock’ın başvurusunun önemli bir ayrıma sahip olduğunu ve Grayscale ürününden farklı olduğunu açıkladı.

BlackRock ETF’sinin Önemli Farkı

Crypto is Macro Now’dan Noelle Acheson ve analist Joe Consorti, BlackRock’ın ETF başvurusunu değerlendirdi. Uzmanlar, bu ETF’nin Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) benzemediğini belirtti.

etf borsa

Acheson, ETF terminolojisinin aslında karmaşık bir yapıda olduğunu ifade etti. Ayrıca Acheson, BlackRock’ın teklifinin bir tröst olduğunu ancak çeşitli ayrışmalara sahip olduğu için tıpkı bir ETF gibi işlem gördüğünü söyledi.

Acheson, BlackRock’ın çıkardığı ürünün geri ödeme mekanizması bulunmayan GBTC’ye hiç benzemediğini ve piyasanın endişe duymasının yersiz olduğunu ifade etti.

GBTC’de yer yer ortaya çıkan yüzde 40’a yakın fiyat oynaklıkları ve BTC’den bağımsız işleyen fiyatlanmalar, BlackRock’ın ETF başvurusunda endişe yaratmıştı. Bu konuya değinen piyasa analisti Consorti, Grayscale’in de elindeki ürünü ETF’e çevirmeye çalıştığını ancak SEC tarafından reddedildiğini açıkladı. BlackRock ETF’nin farklı yanına değinen Consorti, fonun varlık fiyatıyla aynı hizaya gelmesi amacıyla gün sonunda Bitcoin satın alınacağını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x