Ünlü Kripto Dedektifi İftira Davasıyla Karşı Karşıya! • Coinkolik
Yükleniyor...

Ünlü Kripto Dedektifi İftira Davasıyla Karşı Karşıya!

Machi Big Brother'ın dolandırıcı olduğunu iddia eden ZachXBT, iftira davasıyla karşı karşıya.

kripto zachxbt

Machi Big Brother‘ın dolandırıcı olduğunu iddia eden ZachXBT, iftira davasıyla karşı karşıya.

Kripto endüstrisinin yakından tanıdığı ZachXBT, çıkardığı bir makale sebebiyle Teksas’taki bir mahkeme aracılığıyla dava edildi. ZachXBT, blockchain verilerini kullanarak birçok projede gerçekleşen olayları gün yüzüne çıkarmıştı. Popüler blockchain dedektifi, 2022 tarihinde yayımladığı bir makale nedeniyle iftira davasıyla karşı karşıya.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Makalede adı dolandırıcılıkla ilişkilendirilen Machi Big Brother, ZachXBT’nin iftira attığını ve bunu mahkemede kanıtlayacağını belirtti. Ancak kripto topluluğu, ZachXBT’nin yanında yer alıyor.

ZachXBT’ye Destek Çığ Gibi Büyüyor

Kripto dedektifi ZachXBT, Haziran 2022 tarihinde yayımladığı bir makaleden dolayı Machi Big Brother tarafından dava edildiğini açıkladı. Popüler blockchain araştırmacısı, davanın temelsiz olduğunu ve ifade özgürlüğünü soğutma girişimi olduğunu ifade etti. ZachXBT, kripto topluluğundan yardım talebinde bulundu.

Machi Big Brother‘ın çok zengin olduğunu ve kendisinin varlıklı olmadığını dile getiren ZachXBT, bağış toplamak için Ethereum cüzdan adresini paylaştı. ZachXBT’nin çağrısı adeta çığ gibi büyüdü ve kripto topluluğundan bağışlar gelmeye başladı.

zachxbt

ZachXBT’ye kripto topluluğu kısa sürede yarım milyon dolarlık kripto varlığı gönderdi. Varlıkların çoğunluğunu, 521 bin dolarlık ETH ve 20 bin dolarlık ARB oluşturuyor.

Davanın diğer tarafında yer alan Machi Big Brother, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda hakkını savunmak amacıyla dava açtığını dile getirdi. Machi, ZachXBT’nin yayımladığı makalenin itibarını zedelediğini ve iftiradan ibaret olduğunu dile getirdi. Ancak kripto topluluğu, Machi’yi eleştirdi.

ZachXBT‘nin yayımladığı makalede, Machi Big Brother lakabını kullanan Jeffrey Huang’ın, bir projeden 22 bin ETH’yi zimmetine geçirdiği ifade ediliyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x