Yükleniyor...

VeChain ve DNV, Blockchain Tabanlı İlk Tüp Bebek Uygulamasını Başlattı

VeChain, DNV ve Çin'in en önemli sağlık tesislerinden biri olan Renji Hastanesi ile birlikte blockchain'in teknoloji potansiyelini yeni bir sektöre taşıdı.

vechain tup bebek

VeChain, DNV ve Çin’in en önemli sağlık tesislerinden biri olan Renji Hastanesi ile birlikte blockchain’in teknoloji potansiyelini yeni bir sektöre taşıdı. Ortaklar, In-Vetro (IVF) -dölleme, tüp bebek- için blok zinciri tabanlı bir hizmet uygulaması olan MyBaby’yi piyasaya sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uygulamanın amacı kadınlara ve ailelerine tüp bebek sürecini yönetmeye ve iyileştirmeye yardımcı olacak bir araç sağlayarak bu sürecin stresini azaltmaktır. Uygulama, hastanelerin daha iyi bir veri yönetimi hizmeti sunmasına olanak tanır ve ailelerin bebeklerinin gelişimini takip etmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca uygulama, kaygıyı, depresyonu ve bu süreçle ilişkili stresi azaltmak için yararlı bir araç haline gelmek üzere oluşturulmuştur. VeChain Vakfı konuyla alakalı olarak şunları söyledi:

“Amacımız hayatlarının bu zorlu aşamasında on binlerce ve daha fazla kadın ve aileye güven ve duygusal destek sağlamak.”

Çin’de, tüp bebek pazarının önümüzdeki 4 yıl içinde 2,8 milyar doları aşması bekleniyor. Uygulama, VeChain’i büyüyen bir pazarın merkezinde konumlandıracak ve Renji Hastanesi’nin Yardımcı Üreme Servis Merkezi ile gelişiminde aktif bir rol oynayacak şekilde ayarlanmıştır.

Bu tesiste her yıl yaklaşık 400.000 hasta tedavi ediliyor ve VeChain ile hastane, daha şeffaf olacak ve veri güvenliği sağlayacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x