Yükleniyor...

VISA Kripto Para Ödeme Teknolojisini Geliştirmek İstiyor

Visa'nın kıdemli müdürü ve kripto başkanı Cuy Sheffield bugün yaptığı bir açıklamada, küresel ödeme ağı Visa'nın kripto para ödeme teknolojisi üzerindeki çalışmalarına hız verdiğini ve blockchain teknolojisini de operasyonlarına dahil edeceğini belirtti.

visa kripto paralara destegini belirtti

Visa’nın kıdemli müdürü ve kripto başkanı Cuy Sheffield bugün yaptığı bir açıklamada, küresel ödeme ağı Visa’nın kripto para ödeme teknolojisi üzerindeki çalışmalarına hız verdiğini ve blockchain teknolojisini de operasyonlarına dahil edeceğini belirtti. Visa yöneticisi proje için belirli bir zaman çizelgesinden bahsetmese de, bu konu üzerindeki araştırmaların önümüzdeki yıla kadar devam edeceğini belirtti.

Ayrıca Sheffield, Visa’nın zamanlarda ilgi görmeye başladığı için CBDC’ler için de dünya çapındaki merkez bankaları ile çok yakın ilişkiler içerisinide olduğunu belirtti. Aynı doğrultuda Sheffield. Visa’nın sahip olduğu tecrübelerin diğer firmalara aktarılması için de çalışmalarının olduğunu belirtti. Visa, kendisi ile beraber diğer ödeme şirketlerinin ve bankaların da kripto para teknolojisine bir an önce adapte olmasını istiyor.

Kripto para birimi başkanı ayrıca Visa’nın çevrimdışı dijital para ödemelerinin potansiyellerini de araştırdığını ve bu konu hakkında çalışmaların en kısa sürede başlayacağını bildirdi. Merkez bankalarının stablecoin oluşturan özel şirketleri etkileyen faktörler ile karşı karşıya kalacağını dile getiren Sheffield, CBDC’lerin erişilebilirliği ve esnekliği, bu tür tokenlerin başlatılmasında önemli br engel olduğunu belirtti.

Visa, Yeni Çözüm Ortakları Arıyor

Ayrıca, Visa’nın kıdemli başkan yardımcısı ve küresel fintech başkanı Terry Angelos, Visa’nın ve Visa’nın ana üyeleri olarak daha fazla kripto merkezi şirketi bünyelerine eklemeyi planladıklarını açıkladı. Şimdiye kadar, önde gelen ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase, ana üyeliğini almak için Visa ile ortaklık kurdu. Bu sayede Coinbase kullanıcıları, kripto paralarını Visa’nın kabul edildiği her noktada harcama imkanına erişti. Angelos yaptığı açıklamada;

“Visa ile çalışmak ve müşterilerini ağımıza bağlamak isteyen kripto para şirketlerinden gelen taleplere büyük ilgi duyuyoruz.”

Yöneticiye göre, Visa şimdiye kadar dünyanın dört bir yanından yaklaşık 25 şirket ile bir şekilde anlaşma sağladı. 60 milyondan fazla tüccar ağına sahip olan şirket ile yapılan anlaşmalar, kripto para şirketleri için büyük önem taşıyor.

Kripto Para Endüstrisinin Kabul Edilebilirliği Her Geçen Gün Artıyor

Visa gibi dev ödeme şirketlerinin kripto paralara olan bu ilgisi, kripto paraların kabul edilebilirliği açısından büyük önem taşıyor. İnternetin dünya üzerinde kabulünden daha hızlı bir şekilde yayılan kripto para teknolojisi, kısa zaman içerisinde, küresel anlamda çok daha iyi yerlere gelecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner