Anasayfa Bitcoin (BTC) Vitalik Buterin: ETH ve BTC Arasında Köprü İnşa Edilmesi Gerekiyor

Vitalik Buterin: ETH ve BTC Arasında Köprü İnşa Edilmesi Gerekiyor

ABONE OL:google-news

Mevcut koşullarda kullanıcıların ellerindeki Bitcoin’leri (BTC) Ethereum’a (ETH) dönüştürmek için üçüncü taraf borsaları kullanmaları gerekiyor. Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin ise önde gelen kripto varlıkların kendi aralarında değişimini kolaylaştıracak bir çözüm önerisinde bulundu.

Buterin, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, kullanıcıların Bitcoin’i doğrudan Ethereum’a çevirebilmeleri, güvenilir ve merkeziyetsiz bir değişim sistemi kurmak için DeX üzerinden bir köprü kurmayı önerdi. Paylaşımında ayrıca en büyük iki kripto varlık arasında doğrudan değişim olmamasını utanç verici olarak adlandırdı.

Buterin, kurulması önerilen merkeziyetsiz borsanın ayrıca Ethereum tabanlı diğer para birimleri (token’lar) arasında da otomatik değişimin yapılabilmesine olanak sağlamasının gerekliliğine değindi. Diğer borsaların aksine bu sistem sipariş oluşturarak değil anlık olarak değişim yapabilmenin önünü açacak.

Buterin, ayrıca ETH ve diğer kripto para ekosistemleri arasında da doğrudan geçişleri sağlamak için DeX köprülerinin kurulmasının gerektiğini ve bu konunun geliştirilmesi için ZCash’in arkasında ekip ile de bağlantıya geçtiğini belirtti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakDailyhodl
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

825BeğenenlerBeğen
276TakipçilerTakip Et
13,078TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar