Yükleniyor...

Vitalik Buterin: ETH ve BTC Arasında Köprü İnşa Edilmesi Gerekiyor

Mevcut koşullarda kullanıcıların ellerindeki Bitcoin'leri (BTC) Ethereum'a (ETH) dönüştürmek için üçüncü taraf borsaları kullanmaları gerekiyor.

Ethereum ve bitcoin arasinda bag isteniyor kopya

Mevcut koşullarda kullanıcıların ellerindeki Bitcoin’leri (BTC) Ethereum’a (ETH) dönüştürmek için üçüncü taraf borsaları kullanmaları gerekiyor. Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin ise önde gelen kripto varlıkların kendi aralarında değişimini kolaylaştıracak bir çözüm önerisinde bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Buterin, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, kullanıcıların Bitcoin’i doğrudan Ethereum’a çevirebilmeleri, güvenilir ve merkeziyetsiz bir değişim sistemi kurmak için DeX üzerinden bir köprü kurmayı önerdi. Paylaşımında ayrıca en büyük iki kripto varlık arasında doğrudan değişim olmamasını utanç verici olarak adlandırdı.

Buterin, kurulması önerilen merkeziyetsiz borsanın ayrıca Ethereum tabanlı diğer para birimleri (token’lar) arasında da otomatik değişimin yapılabilmesine olanak sağlamasının gerekliliğine değindi. Diğer borsaların aksine bu sistem sipariş oluşturarak değil anlık olarak değişim yapabilmenin önünü açacak.

Buterin, ayrıca ETH ve diğer kripto para ekosistemleri arasında da doğrudan geçişleri sağlamak için DeX köprülerinin kurulmasının gerektiğini ve bu konunun geliştirilmesi için ZCash’in arkasında ekip ile de bağlantıya geçtiğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x