Vitalik Buterin'in yaptığı işlem kafa karıştırdı • Coinkolik
Yükleniyor...

Vitalik Buterin’in yaptığı işlem kafa karıştırdı

Vitalik Buterin'in Gemini'ye 15 milyon dolar gönderdiği iddiasına, Ethereum Vakfı'ndan açıklama geldi.

Vitalik Buterin

Vitalik Buterin’in Gemini’ye 15 milyon dolar gönderdiği iddiasına, Ethereum Vakfı’ndan açıklama geldi.

Zincir üstü verileri inceleyen ve bulgularını X platformundan paylaşan PeckShield, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin hakkında bir iddia ortaya attı. PeckShield, Buterin’in Gemini borsasına yaklaşık 15 milyon gönderdiğini iddia etti. PeckShield’in iddiası, zincir üstü işlemde, vitalik.eth adlı cüzdanın yapmış olduğu transfere dayandırıldı.

Ethereum Vakfı’ndan açıklama geldi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

PeckShield’in Vitalik Buterin hakkında yaptığı paylaşım kısa sürede ilgi çekti. Buterin’in, Gemini’ye 15 milyon dolar gönderdiği iddiası, kripto yatırımcılarına Ether (ETH) alımı yapılacağını düşündürttü.

Ancak bir Ethereum Vakfı sözcüsü, Cointelegraph’a konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ethereum Vakfı bu transferin, Buterin’in Ethereum Name Services’inin (vitalik.eth) bir hayır kurumunun yaptığı işlemi imzalamasından başka bir şey olmadığını belirtti. Vakfa göre söz konusu 15 milyon dolar Buterin’in cüzdanından hiçbir zaman çıkmadı.

Buterin, 14 Ekim tarihinde, kendisine bağlı hayır kurumu olan Kanro’dan 15 milyon dolarlık USDC aldı ve bu varlığı yeni bir multisig cüzdanına aktarmak için işlem onayı verdi. Zincir üstü verilere bu transfer, sanki Vitalik Gemini’ye para yatırmış gibi göründü. Ancak transfer basit bir multisig hamlesi olarak gösterildi.

Kanro, Buterin’in finanse ettiği bir biyo-teknoloji yardım kuruluşu.

Diğer taraftan Lookonchain ise Buterin’in üç gün önce Coinbase’e yaklaşık 500 bin dolar transfer ettiğini tespit etmişti. Buterin, Eylül ayında 3,9 milyon dolardan fazla varlığını hareket ettirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x