Yükleniyor...

Kriptodaki Volatiliteye Rağmen Kripto Para Sayısı Arttı

2022'de kripto para piyasası volatiliteyle mücadele edereken üçüncü çeyrekte 700 tane yeni coin piyasaya sürüldü.

Kriptodaki Volatiliteye Ragmen Kripto Para Sayisi Artti

2022’de kripto para piyasası volatiliteyle mücadele edereken üçüncü çeyrekte 700 tane yeni coin piyasaya sürüldü.

15 Ağustos itibariyle CoinMarketCap tarafından takip edilen kripto para birimi sayısı 20.575 olarak kayıtlara geçti. Bu 709 yeni kripto paranın pazara katıldığı anlamına geliyor.

Piyasa Küçük Kazançlar Sağlıyor

Piyasa 2022’nin başlarının yarattığı sıkıntıyı halen atlatmaya çalışıyor. Genel olarak bu yıl itibariyle yaşadığımız volatilite ve talihsiz olayların ardından piyasada büyük çekilmeler yaşandı. Bunlara rağmen Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ufak da olsa yükselişler gösterdi.

Ethereum’un (ETH) yaklaşan Merge’ü ve testlerin olumlu geçmesi de fiyatlara olumlu olarak yansıdı. Fiyatların ufak çaplı yükselmesi bile kimi analistlerin fiyatlarda dibin görüldüğünü ve buradan sonra yükselişin geleceğini söylemelerine sebep oldu. Yeni kripto varlıkların piyasaya sürülmesi de piyasanın yükseleceğine olan inancın arttığına bir gösterge diyebiliriz.

Terra Çöküşüne Rağmen Piyasaya İnanç Devam Ediyor

Terra’nın blok zincirinin çöküşünden sonra piyasada büyük çaplı düşüşler yaşanmıştı. Terra’nın çöküşünün, mevcut binlerce dijital varlığın uzun vadeli sürdürülebilirliği konusunda şüphe uyandırdığını da belirtmekte fayda var. Şüpheler, piyasa olgunlaştıkça mevcut kripto paraların çoğunun kaybolacağına dair fikirlerden doğuyor. Ek olarak, varlığın sürdürülebilirliği, sağladığı çözümlere bağlı olacaktır. 

Yeni varlıklar, küresel olarak artan düzenleyici incelemenin ortasında da yükseldi. Bununla birlikte, hisse senetlerinin listelenmesi gibi uzun bir düzenleyici süreç gerektirmediklerinden yeni kripto para birimlerinin piyasaya sürülmesini engellemek için hiçbir katı düzenleme uygulanmadı. Öte yandan, düzenlemelerin eksikliği, tecrübesiz kullanıcılardan yararlanmaya çalışan kötü aktörlerle dolandırıcılıkların piyasaya girmesini de sağlıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner