Yükleniyor...

Voyager Alacaklıları SBF’ye Mahkeme Celbi Yolladı

Voyager alacaklıları, Sam Bankman-Fried'ın ifade vermesi için bir mahkeme celbi gönderdiler.

Voyager Digital Gelecek Hafta Varliklarini Acik Artirmaya Cikaracak

Voyager alacaklıları, Sam Bankman-Fried‘ın ifade vermesi için bir mahkeme celbi gönderdiler.

Voyager alacaklıları fonlarını kurtarabilmek adına Sam Bankman-Fried’a ve Alameda Research’ün bazı üst düzey yöneticilerinin belge sunması ve ifade vermesi adına mahkeme celbi yolladı.

Voyager Alacaklıları SBF ve Alameda Research’ün Bazı Yöneticilerinin İfadelerini İstiyor

Voyager alacaklılarının temsilcileri, FTX‘in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın ve FTX ile Alameda Reserch’ün bazı üst düzey yöneticilerinin belge sunmasını ve ifade için mahkemeye uzaktan katılmalarını talep ettiler.

18 Şubat’ta Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’nde açılan davada, Sam Bankman-Fried’a ifade vermesi için bir davet gönderildi.

Bu gelişme, 6 Şubat’ta bir mahkeme dosyalamasında Voyager avukatlarının Sam Bankman-Fried’ın yanı sıra Alamede CEO’su Caroline Ellison, FTX kurucu ortağı Gary Wang ve FTX’in ürün başkanı Ramnic Arora’ya bir mahkeme celbi sunduğunun ortaya çıkmasının ardından öğrenildi. Talebe göre adı geçen kişilerin 17 Şubat’a kadar sağlaması istendi.

Yargıç John Dorsey, iflas mahkemesi kuralları uyarınca FTX alacaklılarına, FTX eski çalışanlarından ve SBF’nin aile üyelerinden bilgi ve belge alabilmek için mahkeme celbi çıkarma yetkisi vermişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x