Yükleniyor...

XRP Fiyat Analizi: Yükseliş Yaşanır mı?

Bugün, piyasalar bazı altcoin’lerin yeşil bölgeye geri dönmesiyle beraber nispeten olumlu bir havada güne başladı.

xrp fiyat analizi

Bugün, piyasalar bazı altcoin’lerin yeşil bölgeye geri dönmesiyle beraber nispeten olumlu bir havada güne başladı. Bugünün en büyük kazanç gösteren altcoin’lerinden birisi de XRP. Kripto para biriminin oranı yüzde 0.74 arttı. CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada XRP 0.196 dolardan işlem görüyordu.

Kripto paraların çoğu yatay bir trendle işlem gördüğü için piyasa değerinde önemli bir değişme yaşanmadı. Şu an mevcut endeks 250 milyar dolar civarında.

Grafikler Ne Söylüyor?

Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerin çoğu yatay ticaret yaparken, XRP dünden bu yana yüzde 0.74 oranında yükseliş elde etti. Ancak, bilindiği üzere kripto para birimi geçen hafta yüzde 4’ten fazla kayıp yaşadı.

Saatlik grafikte XRP oldukça olumlu görünüyor. Dördüncü sırada yer alan kripto para birimi yavaş yavaş yerel direnç seviyesine 0.1960 dolardan yaklaşıyor. Dahası, işlem hacmi aynı seviyede kalmış durumda. Bu da satıcıların oranı mevcut bölgeden düşürmeyecekleri anlamına geliyor. Paraların çoğu arasında yatay eğilim devam ederse, XRP gün sonunda 0.1960 dolara ulaşabilir.

4 saatlik grafiğe göre, ne boğalar ne de ayılar, inisiyatifi kısa vadeli bir perspektiften ele geçiremedi. Alım satım hacmi, likidite seviyesinin yanı sıra ortalamadan daha yüksek durumda. Bu durumda en olası sonuç ay sonuna kadar 0.1950 dolar ile 0.1980 dolar arasında bir konsolidasyon oluşması.

Günlük grafikte ise düşüş eğilimleri ortaya çıktı. Ticaret hacmi düşmüyor ancak, alıcılar satın almak için istekli değil. Ayrıca, uç noktası 0.18 dolar olan büyük bir üçgen desen formu grafikte görülüyor. Düşüş devam ederse, trader’lar Haziran 2020’nin ilk bölümünde bu desteğe ulaşmayı bekleyebilirler.