Yükleniyor...

Yanlışlıkla 5.3 Milyon Dolarlık Bitcoin Transferi Yapıldı

Coindesk Korea, Koreli Kripto Borsası Coinnest’in yanlışlıkla 5 milyon doların üzerinde Bitcoin'i airdrop ile kullanıcı hesaplarına gönderdiğini bildirdi.

Bitcoin Transferi

Coindesk Korea, Koreli Kripto Borsası Coinnest’in yanlışlıkla 5 milyon doların üzerinde Bitcoin’i airdrop ile kullanıcı hesaplarına gönderdiğini bildirdi. Koreli borsa, kazanılan ve yanlış transferi yapılan fonları geri alabilmek için hummalı ve titiz bir çalışma yapıyor.

We Game Tokens (WGT) Airdrop’u için Çalışma Yapılıyordu

Coinnest, 5.3 milyon dolara karşılık gelen Bitcoin (6 milyar Güney Kore Wonu) yanlışlıkla yatırımcı hesaplarına gönderdiğini açıkladı. Borsa, We Game Tokens (WGT) airdrop’u üzerinde çalışıyordu, ancak bir şeyler ters gitti ve yanlışlıkla Bitcoin gönderimi gerçekleştirildi. Hata sonucu meydana gelen gönderim sonrası işlemin geri alınması için çalışılsa da tam olarak başarılı olunmadı.

Beklendiği gibi, bazı hesap sahipleri gönderilen fonları gördü ve hemen çekim yaptılar. Borsa şimdi kullanıcılarından yanlışlıkla gönderilen fonları iade etmelerini istiyor. Coindesk Korea ayrıca, pek çok Coinnest kullanıcısının sürpriz kazançlarını geri almak için çabalıyor olması nedeniyle sitedeki Bitcoin fiyatını neredeyse 50 dolara düşürdüğünü belirtti. Sunucu sorunları görünüşte 19 Ocak’ta düzeltildi ve gönderimi yapılan fonların yarısı geri alındı.

Bu, Coinnest’in ilk kez yaptığı bir hata değil. Daha önce de benzer hatalar yapıldı. 2018’in ilk çeyreğinde, borsanın eski genel müdürü Kim Ik-hwan’ın müşterilerinin kazandığı milyarlarca Güney Kore Wonunu kendi hesaplarına aktardığı iddia edildi. Coinnest yönetim kurulu, kısa süre içinde Kim Ik-hwan’ın işine son verdi ve neden olduğu olumsuz etki için kullanıcılarından özür diledi. Kim Ik-hwan, Kore makamları tarafından tutuklandı ve sorgulandı, ancak davada henüz somut bir ilerleme kaydedilebilmiş değil.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x