Yükleniyor...

1.129.145.280 Dolar Tek Bir İşlemle Ethereum (ETH) Ağı Üzerinden Taşındı

Yüksek Ethereum (ETH) ücretleri, eleştirmenlerin en önemli kozlarından birisi.

eth gas fee ethereum ucretleri

Yüksek Ethereum (ETH) ücretleri, eleştirmenlerin en önemli kozlarından birisi. Ancak bazı durumlarda nefes kesici miktarlarda para sadece birkaç dolara transfer edilebiliyor.

Üst düzey merkezi olmayan finansal protokolü Synthetix Network’ün kurucusu olan tecrübeli Ethereum (ETH) geliştiricisi Kain Warwick, “Ethereum’da muhtemelen günün en büyük işlemi”ni duyurdu.

30 Saniyede 1.129.145.279,89 Dolarlık Transfer

Bay Warwick, Synthetix protokolünde aktiviteleri izleyen otomatik bir hizmet olan SNX Whale Watch’tan bir tweet paylaştı. Mesaj, Synthetix Reward Escrow’dan 15 Ocak 2021’de gönderilen büyük işlemi bildiriyor. İşlemin ayrıntıları, önde gelen Ethereum (ETH) ağ gezgini Etherscan tarafından görüntülendi. Bilgilere göre, 74.580.269 SNX veya 1.129.145.279 dolarlık bir transfer Ethereum’un 11657482 bloğuna dahil edildi.

İşlem 30 saniye içinde onaylandı ve işlem ücreti olarak 0.0061254 Ether (7.36 dolar) tahsil edildi. Gönderen gas fiyatını 60 Gwei olarak belirledi.

Ethereum (ETH) topluluğu, değerinin yüzde 0,00000065’i için onaylanan bu “durdurulamaz” işlemden heyecan duyuyor. Bir diğer önemli Ethereum (ETH) destekçisi Compound (COMP) CEO’su Robert Leshner, tebriklerini sundu:

“Bu epik bir şey.”

Ethereum (ETH) Ücretleri Gerçekten Yüksek mi?

Bununla birlikte, son birkaç ay boyunca, Ethereum (ETH) ağ ücretleri, aşırı ağ yüklenmesi nedeniyle delice yükseliyordu. Örneğin, Ağustos ayında DeFi çılgınlığının en fazla abartılan günlerinde, Ethereum (ETH) ücretleri, ortalama bir ücret için 15 doların üzerine çıkarak son üç yılın en yüksek seviyesini belirledi.

On gün önce, nefes kesen bir Ethereum (ETH) rallisinin ardından ETH 1000 doların üzerinde koşarken, ikinci blok zinciri tekrar tıkandı. Normal günlük gas maliyeti 569 Gwei’ye yükseldi. Ayrıca 2020’de Ethereum’un (ETH), tarihinde ilk kez toplu ağ ücretleri ile Bitcoin’i (BTC) geçtiğini belirtmekte fayda var.

Glassnode’un zincir içi analistlerine göre, Ethereum (ETH) ücretleri yıldan yıla %1700 oranında arttı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner