Anasayfa Blockchain 1 Milyar Dolar Değerindeki Şirketten Blockchain Temelli Müzik Servisi

1 Milyar Dolar Değerindeki Şirketten Blockchain Temelli Müzik Servisi

ABONE OL:google-news

Londra merkezli bir küresel Blockchain şirketi haline gelen ilk Bitcoin madencilik şirketlerinden olan Bitfury Group, Blockchain teknolojisi ile çalışan açık kaynak kodlu bir müzik servisi geliştiriyor. Şirket, Müzik Mp3 indir servisini geliştirmele görevli bir eğlence bölümü kurulacağını açıkladı.

Yenilik Teşvik Edilecek

Müzik endüstrisinde yenilik yaratmaya çalışan teknoloji şirketleri yeni bir şey değil. Bitfury, Blockchain endüstrisinde önemli bir oyuncu, ancak şirketin bu girişimi oldukça ilginç. SurroundTM etiketli açık kaynak kodlu müzik servisi, telif hakkı varlıklarının güvenli bir şekilde devredilmesine aracı olacak. Projenin özünde müzisyenlerin işlerini çok daha verimli bir şekilde yönetmelerini sağlayan bir ortam oluşturuluyor. Bitfury’ye göre, SurroundTM müzik endüstrisinde yeniliği teşvik etmenin önündeki engelleri kaldıracak.

Reuters’e konuşan Bitfury Surround CEO’su Stefan Schulz, “Yalnızca katılımcıların işlem yerine bakış açısıyla değil, piyasa katılımcılarının pazar alanına katılacağı açık kaynak kodlu eğlence ile ilgili bir Blockchain için çok güçlü bir ivme var.” yorumunda bulundu. Platformun fikri mülkiyeti paraya dönüştürmek ve paylaşmak için dijital bir sistem sağlamaya çalışacağı öngörülüyor. Eğlence ve müzik endüstrisinin emektarlarından biri olan Schulz, platformun bir süre daha kullanıma sunulmayacağını söyledi. Yani, yakın gelecek müzik servisini görmemiz mümkün olmayacak. Bitfury, telif hakkı yönetimine bir çözüm olarak Blockchain’i kullanmayı düşünen tek büyük firma değil. Bir lisans anlaşmasıyla Kodak’ın Blockchain platformu, fotoğrafçılara görüntülerini kaydetme ve fikri mülkiyetlerini güvence altına alma imkanı sunuyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

916BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,354TakipçilerTakip Et
564AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar