Yükleniyor...

1 Milyar Dolar Değerindeki Şirketten Blockchain Temelli Müzik Servisi

Londra merkezli bir küresel Blockchain şirketi haline gelen ilk Bitcoin madencilik şirketlerinden olan Bitfury Group, Blockchain teknolojisi ile çalışan açık kaynak kodlu bir müzik servisi geliştiriyor.

Blockchain Müzik Servisi

Londra merkezli bir küresel Blockchain şirketi haline gelen ilk Bitcoin madencilik şirketlerinden olan Bitfury Group, Blockchain teknolojisi ile çalışan açık kaynak kodlu bir müzik servisi geliştiriyor. Şirket, servisini geliştirmele görevli bir eğlence bölümü kurulacağını açıkladı.

Yenilik Teşvik Edilecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Müzik endüstrisinde yenilik yaratmaya çalışan teknoloji şirketleri yeni bir şey değil. Bitfury, Blockchain endüstrisinde önemli bir oyuncu, ancak şirketin bu girişimi oldukça ilginç. SurroundTM etiketli açık kaynak kodlu müzik servisi, telif hakkı varlıklarının güvenli bir şekilde devredilmesine aracı olacak. Projenin özünde müzisyenlerin işlerini çok daha verimli bir şekilde yönetmelerini sağlayan bir ortam oluşturuluyor. Bitfury’ye göre, SurroundTM müzik endüstrisinde yeniliği teşvik etmenin önündeki engelleri kaldıracak.

Reuters’e konuşan Bitfury Surround CEO’su Stefan Schulz, “Yalnızca katılımcıların işlem yerine bakış açısıyla değil, piyasa katılımcılarının pazar alanına katılacağı açık kaynak kodlu eğlence ile ilgili bir Blockchain için çok güçlü bir ivme var.” yorumunda bulundu. Platformun fikri mülkiyeti paraya dönüştürmek ve paylaşmak için dijital bir sistem sağlamaya çalışacağı öngörülüyor. Eğlence ve müzik endüstrisinin emektarlarından biri olan Schulz, platformun bir süre daha kullanıma sunulmayacağını söyledi. Yani, yakın gelecek müzik servisini görmemiz mümkün olmayacak. Bitfury, telif hakkı yönetimine bir çözüm olarak Blockchain’i kullanmayı düşünen tek büyük firma değil. Bir lisans anlaşmasıyla Kodak’ın Blockchain platformu, fotoğrafçılara görüntülerini kaydetme ve fikri mülkiyetlerini güvence altına alma imkanı sunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x