Yükleniyor...

190 Milyar Dolarlık Fon Kripto Sektörüne Küstü

190 milyar dolarlık bir fon olan Ontario Teachers Pension Plan (OTPP), FTX'te 95 milyon dolar kaybetmesinin ardından kripto sektöründen uzaklaştı.

ontario

190 milyar dolarlık bir fon olan Ontario Teachers Pension Plan (OTPP), FTX’te 95 milyon dolar kaybetmesinin ardından kripto sektöründen uzaklaştı.

Kanada merkezli bir öğretmen emeklilik fonu olan OTTP, 190 milyar dolarlık varlığı kripto sektöründe değerlendirmekten vazgeçti. Daha önce OTTP, FTX üzerindeki 95 milyon dolarlık yatırımını sıfırlamıştı. Bu olaydan sonra fon yönetiminin, kripto para birimlerine bakış açısı değişti.

FTX’teki sıfırlanmadan sonra üyelerinden geri bildirimler alan OTTP, kripto sektöründen uzaklaşmaya karar verdi. Güncel olarak OTTP, gayrimenkul alanında yatırımlarını değerlendiriyor.

190 Milyar Dolarlık Fon Sektörden Çekildi

Kanada merkezli Ontario Teachers Pension Plan (OTPP), 190 milyar dolarlık bir varlık fonuyla yaklaşık 330 bin öğretmen ve okul personeline emekli maaşı sağlıyor. Üyeleri aracılığıyla fon varlığını yatırımlarda değerlendiren OTTP, FTX krizindeki para kayıplarının adından kripto sektöründen uzaklaşmaya karar verdi.

ontario teachers

Konuyla ilgili görüş bildiren OTPP CEO’su Jo Taylor, “Orada tam olarak ne olduğu üzerinde hala çalışıyoruz ve dikkatli olacaksınız” dedi. Taylor, üyelerinden gelen geri bildirimlerin ışığında böyle bir karar aldıklarını aktardı. 190 milyar dolarlık varlığın yöneticisi, üyelerinin görüşlerinden sonra başka bir kripto para birimine yatırım yapmak için aceleci davranmayacaklarını söyledi.

FTX süreçlerinde yeterince bilgilendirilmediklerini aktaran Taylor, “Düşündüğümüz gibi olmadı.” dedi. Ayrıca Taylor, kripto yatırımlarından sonra ders aldıklarının altını çizdi.

OTTP fonu, daha temkinli bir yatırım aracı olarak gördüğü gayrimenkul alanında varlıklarını işlemeye devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x