Yükleniyor...

2020’de XRP’ye Yatırım Yapılır Mı? İşte Ripple’ın Olumlu ve Olumsuz Yanları

XRP'nin değeri, 2017'de başlayan mega boğa piyasasında 3,5 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

2020’de XRP’ye Yatırım Yapılır Mı İşte Ripple’ın Olumlu ve Olumsuz Yanları

XRP’nin değeri, 2017’de başlayan mega boğa piyasasında 3,5 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak o zamandan beri derin bir ayı piyasasına girerek 0,12 dolar seviyelerine kadar düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu devasa dip ve zirve fiyatları yatırımcıları zengin edebileceği gibi tüm varlıklarını kaybetmelerine de neden olabilir. Bu aradaki uçurum akıllara şu soruyu getiriyor: 2020 yılında XRP’ye yatırım yapılabilir mi?

Ripple’daki bir yetkili, bu soruya en azından cevap olabilecek bazı bilgileri paylaştı. Ripple Inc.’de kıdemli bir yönetici olan Josh Lin, XRP’nin hem iyi bir yatırım hem de kötü bir yatırım olduğunu düşündüğünü belirtti. İşte Josh Lin’in açıklaması:

XRP Neden İyi Bir Yatırımdır?

Başlangıç ​​olarak Lin, Ripple’a yatırım yapmak isteyen bir kişinin XRP’nin, henüz halka açık olmadığı için Ripple’a değil, XRP defteri üzerinde çalışan bir dijital varlığa yatırım yapacağını açıkladı.

XRP’nin neden iyi bir yatırım olduğunu düşündüğüne gelince, Lin, Ripple’ın XRP ekosistemine aktif olarak fayda ve hacim getirdiğini belirtti. Teorik olarak, bu XRP’nin gerçek değerini arttırmalıdır. Ancak Josh, alış/satış fiyatının bunu yansıtıp yansıtmadığı hakkında hiçbir fikrinin olmadığını söyledi.

Bir varlığa yatırım yaparken en önemli şeyin projenin arkasındaki ekibin yeterliliği olduğunu belirten Lin, XRP ekibinin şimdiye kadar çalıştığı “en parlak ve en mütevazı kişilerden oluştuğunu” söyledi.

XRP Neden İyi Bir Yatırım Değildir?

XRP’nin neden iyi bir yatırım olmadığı konusunda Lin, XRP etrafında düzenleyici netliğin bulunmadığına dikkat çekiyor.

Şu anda, ABD Menkul Kıymetler ve Emtia Borsası’nın (SEC) XRP’yi bir menkul kıymet olarak sınıflandırıp sınıflandırmayacağı oldukça bulanık. Ripple şu anda şirketin kayıtlı olmayan menkul kıymetler sattığını iddia eden birden fazla sınıf davasıyla karşı karşıya. Böyle bir sınıflandırma hem Ripple hem de XRP üzerinde zararlı sonuçlar doğurabilir.

Bunun da ötesinde, genel olarak kripto endüstrisinde hala emekleme aşamasında olduğu için birçok düzenleyici belirsizlik var.

Hafifletici Faktörler

Lin, Ripple’ın bir çalışanı olmasına rağmen gelecekte XRP’nin fiyatının ne olacağını bilmediğini itiraf ediyor. Bu nedenle, sadece güvenli tarafta olmak amacıyla güvendiği beş kripto parayla sepet oluşturmak için bir miktar sermaye tahsis ettiğini açıkladı.

Bu çeşitliliğin XRP’ye ve bir bütün olarak kripto para birimi endüstrisine yatırım yapma riskini azaltmasına yardımcı olduğunu belirtti.

Buna ek olarak Lin, en iyi risk/ödül profillerini sunan uranyum gibi kripto endüstrisi dışında diğer karlı fırsatları da öneriyor, çünkü kripto piyasasının hala başlangıç ​​aşamasında olduğunu düşünüyor.