Yükleniyor...

2020’nin Üçüncü Çeyreğinin Parlayan Yıldızı DeFi Oldu

Bir rapora göre 2020'nin 3.

Rapor 2020nin Ucuncu Ceyregi DeFi Icin En Iyi Ceyrek Oldu

Bir rapora göre 2020’nin 3. Çeyreği, DeFi’ın en etkileyici çeyreğiydi. Ethereum ağı, DeFi alanına hakim oldu ancak TRON ve EOS da pazar payında artış gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Merkezi olmayan finans ekosistemindeki 2020 yılının 3. çeyreğine ilişkin gelişmeleri araştıran yakın tarihli bir rapor, bu çeyreğin tüm alan için en iyi çeyrek olduğunu doğruladı.

Ek olarak rapor, Ethereum’un temel teknolojisiyle büyük rolünü vurguladı ancak aynı zamanda TRON ve EOS dahil olmak üzere, birçok potansiyel rakibi de öne çıkardı.

DeFi 2020’nin 3. Çeyreğinde Patlama Gösterdi

Analiz şirketi Dapp Radar, bu hafta DeFi ilerlemesine ilişkin üç aylık raporunu yayınladı. 2020’nin Üçüncü Çeyreğini (Q3 2020) “DeFi ekosistemi için en iyi çeyrek” olarak nitelendirdi. Veriler incelenince, bunun bariz bir sonuç olduğu gözleniyor.

DeFi bir 2020 buluşu olmasa da, bu yılın ortasında popülaritesini artırdı. Bu büyümeyi katalize eden şey, getiri çiftçiliği eğilimi oldu.

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, DeFi işlem hacminde 2019’un ortasından 2020’nin ortasına kadar çeyrek bazda istikrarlı bir şekilde artış gösterdi. Bununla birlikte, 2020’nin 3. çeyreğinde işlem hacmi yaklaşık 10 milyar dolardan 123 milyar dolara çıktı.

Sonuç olarak, EOS ve TRON gibi ağlar avantaj elde etti ve Ethereum’un pazar payının bir kısmını kaydırdı. EOS günlük aktif cüzdanların yalnızca %5’inden sorumlu olmasına rağmen, Justin Sun’ın TRON’unun rolü 2020’nin 3. çeyreğinde arttı ve yaklaşık %35’ini oluşturdu.

Daha az önemli varlığa sahip diğer ağlar IOST, Ontology ve NEO idi. İkinci çeyreğe kıyasla üç ve hatta dört kat artış kaydetmelerine rağmen, tüm günlük aktif cüzdanların yalnızca %3’ünü oluşturuyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x