Yükleniyor...

AAX Kullanıcıları, Kripto Borsasının Ofisine Baskın Yaptı

Kripto borsası AAX'ın (Atom Asset Exchange) para çekme işlemlerini durdurmasının ardından Nijerya'daki ofisine baskın düzenlendi.

AAX Kullanicilari Kripto Borsasinin Ofisine Baskin Yapti

Kripto borsası AAX‘ın (Atom Asset Exchange) para çekme işlemlerini durdurmasının ardından Nijerya’daki ofisine baskın düzenlendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hong Kong merkezli kripto para borsası AAX, Kasım ayının ortalarında yaşanan FTX olaylarını gerekçe göstererek geçici süreliğine hizmetlerini durdurdu. Hizmetlerini yaklaşık 10 gün boyunca askıya alacağını bildiren borsa, aldığı bu kararı üçüncü taraf bir ortağın başarısızlığına bağladı. Borsa işleri toparlamaya çalışırken de şirket yöneticisi Ben Caselin istifa ettiğini duyurdu. AAX kullanıcıları ise olaylara tepkili yaklaşıyor.

AAX Kullanıcılarından Nijerya Ofisine Baskın

AAX’in (Atom Asset Exchange) Nijerya’daki kullanıcıları, kısa bir süre önce popüler kripto para borsasının Lagos’taki ofisine baskın düzenledi ve çalışanlara saldırdı.

Kripto borsasının hizmetlerini durdurmasına tepkili olan kullanıcılar, 12 Kasım’da para çekme işlemlerini durduran borsanın bu uygulamayı kaldırmasını istedi.

btc kripto para dusus

Nijerya Blokzincir Teknoloji Derneği Paydaşları (SIBAN), yapılan saldırıyı doğrularken, saldırının ne zaman gerçekleştiğiyle ilgili bilgi verilmedi. SIBAN ayrıca, kullanıcılara borsa çalışanlarını mağdur etmeye son vermeleri için çağrı yaptı.

Öte yandan SIBAN, AAX kurucularına borsanın kullanıcılara karşı yükümlülüklerini hatırlattı. Aynı zamanda AAX ve Nijerya’daki çalışanlarının kullanıcı güvenini yeniden kazanabilmek amacıyla atabileceği adımlara yönelik önerilerde bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x