Yükleniyor...

ABD Adalet Bakanlığı, 400 Milyon Dolarlık FTX Saldırısına İlişkin Soruşturma Başlattı

ABD Adalet Bakanlığı, kripto para borsası FTX'in hack'lenmesine ilişkin adli soruşturma başlattı.

abd adalet bakanligi

ABD Adalet Bakanlığı, kripto para borsası FTX’in hack’lenmesine ilişkin adli soruşturma başlattı.

Uzmanlar, saldırıyı gerçekleştiren kişinin bıraktığı dijital parmak izlerine bakıldığında, saldırıyı içerden yapıldığını gösteren emareler bulduklarını belirtti.

ABD Adalet Bakanlığı’ndan Soruşturma

Bloomberg’ün haberine göre Bakanlık, Bahamalar merkezli kripto borsasının iflas başvurusunda bulunduğu gece yaşanan 400 milyon dolarlık saldırıya ilişkin soruşturma başlattı.

11 Kasım ile 12 Kasım’ın ilk saatleri arasında FTX ve FTX US’ın kripto para cüzdanlarından büyük miktarlarda kripto para çıkışı yaşandığı görüldü. FTX çalışanları, transferlerin nereden gerçekleştiğini bilmediklerini söyledi.

FTX Baş Hukuk Müşaviri Ryne Miller, saldırının başlamasından yaklaşık bir saat sonra, şirketin “cüzdan hareketleriyle ilgili anormallikleri araştırdığını” tweetledi. Daha sonra da Telegram destek kanalında şu ifadeleri kullandı:

“FTX saldırıya uğradı. FTX uygulamaları şu anda bir mallware’dir. Onların silin. Sohbet açık durumda. FTX sitesinden trojan gelebileceği için siteye giriş yapmayın”

FTX’in resmi Twitter hesabı ise karmaşa boyunca sessiz kaldı. 12 Kasım günü şirketin yeni CEO’su John Ray, yaşanan hack saldırısını doğruladı.

Blockchain uzmanları, FTX ve FTX US web sitelerinin eş zamanlı olarak hack’lenmesinin saldırıyı düzenletyenin şirket içinden biri olabileceği yönünde şüpheleri artırdığını söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x