Yükleniyor...

ABD Ağustos 2022 Tarım Dışı İstihdam Verisi Açıklandı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Ağustos 2022 tarım dışı istihdam verisini açıkladı.

ABD Agustos 2022 Tarim Disi Istihdam Verisi Aciklandi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Ağustos 2022 tarım dışı istihdam verisini açıkladı.

Ekonomistlerin beklentisi artışın 300 bin olacağı yönündeydi, Fed faiz kararını da etkileyecek ABD tarım dışı istihdam verisi 315 bin olarak açıklandı. İşsizlik oranı yüzde 3,7’ye yükseldi.

ABD Ağustos 2022 Tarım İstihdam Verileri

Ağustos ayında işsizlik oranı 0,2 puan artarak yüzde 3,7’ye yükselirken, işsiz sayısı 344 bin artarak 6,0 milyona ulaştı. Temmuz ayında bu rakamlar koronavirüs öncesi Şubat 2020’de seviyelerine dönmüştü.

İşgücüne katılma oranı ise bir önceki aya göre 0,3 puan arttı. Toplam oran yüzde 62,4 civarında, ancak Şubat 2020 seviyesinin 1,0 puan altında.

Bitcoin’de Hareketlilik Az

Tarım dışı istihdam verileri açıklanmadan önce Bitcoin fiyatı 20 bin dolardan işlem görüyordu. Veriler açıklandıktan sonra ise 20 bin 300 dolara yükseldi.

Tarım dışı istihdam verisi, kripto yatırımcıları tarafından da yakından izlenen bir veri olarak öne çıkıyor. İşgücü piyasası durumu hakkında bilgiler gösteren veri, enflasyonu ve piyasayı yükseltebilecek hızlı artışlara ya da düşüşlere yol açabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner