Yükleniyor...

ABD Bankacılık Komitesi Kripto Kazası Duruşması Düzenleyecek

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, bu ay "kripto kazası" duruşmasını düzenleyecek.

ABDli Senatörlerden Kripto Vergisine Odaklanan Tasari

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, bu ay “kripto kazası” duruşmasını düzenleyecek.

Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown, 14 Şubat’ta dijital varlıkların korunmasına ilişkin duruşmanın görüleceğini açıkladı. Senatonun bu duruşmayı düzenlemesinin amacının ise olası sorunlara karşın tedbir almak olduğu söyleniyor.

ABD Senatosu Dijital Varlıkları Korumaya Yönelik Duruşma Düzenleyecek

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, dijital varlıklarda görülebilecek olası tehlikelere karşı finansal sistem korumalarını incelemek için 14 Şubat’ta bir duruşma düzenleyeceğini açıkladı. Kripto endüstrisinin 2022 yılında yaşadığı dramalar bu sefer komitenin merceği altında olacak.

Duruşma, Cuma günü yayınlanan bir duruşma programına göre Sevgililer Günü duruşmasını “Kripto Çöküşü: Dijital Varlıklar için Finansal Sistem Korumalarına Neden İhtiyaç Duyuyor” olarak adlandırıyor ve milletvekilleri tarafından ele alınması gereken ilk konulardan biri olarak kriptodaki sorunları olarak ele alıyor ve komite açısından aciliyetine işaret ediyor.

Başkan Sherrod Brown, Kasım ayında Hazine Bakanı Janet Yellen’e yazdığı bir mektupta, ABD hükümetinin kripto gözetimi için ciddi bir çaba başlatmak istediğini aktarmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner