Yükleniyor...

ABD Hazinesi, İran Bağlantılı Olduğu İddiasıyla Birkaç Bitcoin Adresini Kara Listeye Aldı

ABD Hazinesi, fidye yazılımı saldırılarında kullanıldığı iddia edilen İran bağlantılı birkaç Bitcoin adresini kara listeye aldı.

abd hazinesi 1

ABD Hazinesi, fidye yazılımı saldırılarında kullanıldığı iddia edilen İran bağlantılı birkaç Bitcoin adresini kara listeye aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Hazine Bakanlığı, listeye dokuz kişiyi ve altı Bitcoin adresini dahil etti.

ABD Hazinesi, Bitcoin Adreslerini Kara Listeye Aldı

Bakanlık tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasına göre bu adresler, İran İslam Devrim Muhafız Kolordusu (IRGC) üyeleri olan ve fidye yazılımı geliştirmeye odaklanan Amir Hossein, Nikaeen Ravari ve Ahmad Khatibi Aghada’ya bağlı durumda.

Yaptırım, hükümet yetkililerinin üç kişiyi bilgisayar korsanlığı ile suçlamasının ardından geldi. Ülkenin Adalet Bakanlığı, Mansour Ahmadi, Nikaaeen Ravari ve Aghada’nın yüzlerce ABD şirketinin sistemine girip fidye yazılımı yüklediği iddia edildi.

ABD Hazinesi, bu kişilerin hastaneleri, ulaşım şirketleri ve okulları fidye yazılımlarıyla hedef aldığını söyledi. Ayrıca bu grubu, Ekim 2021’de bir elektrik dağıtım şirketine saldırı düzenlemekle suçladı.

Kara listeye alınan cüzdanlarda şu anda Bitcoin yer almıyor. Cüzdanlar, geçtiğimiz Ekim ayı ile Mayıs ayı arasında boşaltıldı.

Zincir verilerine göre adreslerin büyük bir kısmı 2021’den beri aktif durumda değil.

Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC), son günlerde İran hükümet üyeleri tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen siber saldırılarla ilgili olarak SDN listesine birçok İranlı yetkiliyi dahil etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x