Anasayfa Kripto Para Haberleri ABD Merkez Bankası Fed'ten Sınırsız Para Basma Sinyali Geldi!

ABD Merkez Bankası Fed’ten Sınırsız Para Basma Sinyali Geldi!

ABONE OL:google-news

ABD merkez bankası Fed Pazartesi günü, koronavirüs sebebiyle kötü durumda olan ABD ekonomisini desteklemek için yeni tedbirler açıkladı.

Fed, ABD ekonomisini desteklemek için aralarında borçlanma maliyetlerini düşük tutmak için sınırsız tahvil alımı, özel sektörlere ve yerel yönetimlere kredi akışını sağlamak için programlar oluşturmak dahil geniş çaplı ikinci dalga tedbirler paketi açıkladı.

Fed, açıklamasında, “Fed piyasa işleyişini sorunsuz hale getirmek ve para politikasının daha geniş finansal koşullara ve ekonomiye etkin yansımasını sağlamak için Hazine tahvilleri ve devlet dairelerinin mortgage destekli tahvillerini ihtiyaç duyulan miktarda satın alacaktır ve aynı zamanda devlet dairelerinin ticari mortgage destekli menkul kıymetlerini de alacaktır” dedi.

Fed geçen hafta yaptığı açıklamada, 500 milyar dolar tutarında Hazine tahvili ve 200 milyar dolar tutarında devlet kuruluşlarının mortgage destekli menkul kıymetlerini alacağını duyurmuştu.

Fed, açıkladığı bu yeni programlarla, çoğu çalışanlar ve hanehalkına ve aynı zamanda şehirler ve eyaletlerde doğrudan destek niteliğinde bir dizi adım daha atmış olacak.

Fed böylelikle, tümü birden 300 milyar dolara kadar çıkacak yeni finansman sağlayan programlar oluşturarak çalışanlara, tüketicilere ve işletmelere kredi akışını destekleyecek. Bu desteğin 30 milyar dolarlık kısmı Hazine’nin Borsa İstikdar Fonu’ndan sağlanacak.

Fed, açıklamasında ayrıca işletmelere borç verme programı oluşturarak küçük ve orta ölçeli kuruluşlara destek sağlamayı da bekliyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

899BeğenenlerBeğen
396TakipçilerTakip Et
16,554TakipçilerTakip Et
480AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar