Yükleniyor...

ABD Senatörü Elizabeth Warren’dan Kızdıran Bitcoin (BTC) Açıklaması

ABD Senatörü Elizabeth Warren, yaptığı açıklamada "Bitcoin (BTC) kötü sona erecek" ifadesini kullandı.

warren

ABD Senatörü Elizabeth Warren, yaptığı açıklamada “Bitcoin (BTC) kötü sona erecek” ifadesini kullandı.

2 Mart’ta CNBC’ye verdiği röportajda Warren, Bitcoin’in sonunun kötü bir biçimde biteceğini söyledi. Ayrıca Warren Bitcoin’in oldukça spekülatif bir yapıda bulunduğunu da ifade etti.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin karşıtı tutumuyla tanınıyor. Yellen daha önce yaptığı açıklamada, Bitcoin’in alım satım işlemlerinde kullanılabilmek için “son derece verimsiz” olduğunu ifade etmişti.

Elizabeth Warren’a Janet Yellen’in Bitcoin hakkındaki görüşleri de soruldu. Warren, Yellen’in “oldukça zeki bir kadın” olduğunu ifade ederek, söylediği şeylerde herhangi bir belirsizlik göremediğinin altını çizdi.

Senatör, Bitcoin ile ilgili nasıl bir düzenleme yapılması gerektiği ile ilgili ise bir görüş belirtmiş değil. 2018 yılında Nouriel Roubini’nin de katılmış olduğu Senato Bankacılık Komitesi’nde konuşan Warren, kripto paraların üretkenliğinin arttırılması gerektiğini ifade etmişti.

Milyonerlere Ekstra Vergi

Elizabeth Warren, 2019 yılında sunmuş olduğu yasa tasarısıyla büyük eleştiri toplamıştı. Warren’ın sunduğu tasarıya göre, varlıklarının değeri 50 milyon doları aşan kişilerden, ekstra vergi alınması planlanıyordu. IOHK CEO’su Charles Hoskinson, bu tasarıyı “eski moda hırsızlık” olarak nitelendirmişti.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x