Anasayfa Haberler ABD Vergi Dairesi Kripto Para ATM'lerinden Rahatsızlık Duyuyor!

ABD Vergi Dairesi Kripto Para ATM’lerinden Rahatsızlık Duyuyor!

ABD’de gelir idaresi alanında faaliyet gösteren ABD Vergi Dairesi IRS, ülkede sayısı giderek artan kripto para ATM’lerinden rahatsızlık duyuyor.

Kurum yetkililerinin Bloomberg’e verdiği demeçlere bakıldığında, kripto para ATM’lerinin barındırdığı bazı riskler IRS yetkililerini endişelendirmiş durumda. IRS yetkilileri, herkesin özgür bir şekilde işlem yapabildiği kripto para ATM’lerinden son derece rahatsız.

IRS’nin duyduğu rahatsızlık kripto para ATM’lerinin KYC ve AML gibi süreçlerde yetersiz kalması. Yetkililer, herkesin istediği gibi kripto para çektiği ve yatırdığı bir ortamda vergi kaçırma süreçlerine ATM’lerinin aracılık edebileceği görüşünde. Onlara göre bu durum bir an evvel çözüme kavuşturulmalı.

Kripto para ATM’lerinin ABD’de giderek yaygınlaştığı göz önüne alındığında, IRS’nin yakında harekete geçebilir. IRS, bu konuda kurumlar ve kuruluşlar ile birlikte çalışarak kripto para ATM’lerinin oluşturduğu olası riskleri ortadan kaldırmak için hamle yapabilir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları